Ekonomi

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? Son zamanlarda internet satış sitelerinin çoğalması aynı zamanda internet satış sitelerinin daha ucuza ürünler satmasından dolayı çoğu kişi internet üzerinden alışverişe yanaşmaktadır.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? İnternet alışverişi son zamanlarda insanların çokça rağbet ettiği alışverişlerden birisidir. insanlar normal bir yerden aldığı ürünü internet alışverişi sayesinde daha da ucuza alabiliyor bu nedenle internet alışverişinin önemi giderek artmaktadır. Bankalar ise kişinin internet alışverişi yaparken güvenilir bir şekilde alışveriş yapmasını sağlaması için kredi kartının internet alışverişine açılmasını istemektedir. Özellikle internet üzerinden alışveriş yapan insanlar burada yer alan yöntemler sayesinde kredi kartlarını hızlı ve kolay bir şekilde internet alışverişine açabilirler.

Kredi Kartı ve İnternet Alışverişi Nedir?

Kredi kartı ve banka kartınızla internet üzerinden alışveriş yapmak eskiden güven vermediği için pek çok insan bu yönteme yanaşmıyordu. Ancak bazı sitelerde SSL Sertifikası bulunduğu için ve aynı zamanda 3D Secure yöntemini kullanıldığı için artık internet üzerinden alışveriş çoğu kişinin tercihi konumundan insanlar belli bir emek gösterip gidip yerinden almak yerine evinde ya da başka bir yerde kolaylıkla sipariş verebiliyor.

Eğer ilk kez kartınızla internet üzerinden alışveriş yapacaksanız ödeme işlemini yaptıktan sonra bankanız tarafından izin verilmeyecektir. Bu durumla karşı karşıya kalan kişiler ilgili bankanın gösterdiği yolla kredi kartlarını hızlı bir şekilde kullanıma açabilmektedir.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi kartının internet alışverişine açılması için çeşitli yollar vardır. Bu yollar bankadan bankaya çeşitlilik gösterdiği için kişi kredi kartı aldığı bankanın durumuna göre kredi kartını internet alışverişine açtırabilir.

Eğer İş Bankası kullanıcısıysanız İş Bankası kartınızı internet kullanımına açabilmek için ONAY yazıp boşluk kartınızın son 6 hanesini 4402’ye gönderebilirsiniz

Bu durum Yapı Kredi kullanıcıları için ise AÇIK boşluk müşteri numaranızı yazarak 4944’e gönderebilirsiniz.

Finansbank için ise bu işlem kartınızı internet kullanımına açabilmek için INTERNET yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 4 hanesini 2273’e gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası kartına sahip kişiler de internet bankacılığı üzerinden kartınızı seçtikten sonra internet kullanımına açabilirsiniz.

Vakıfbank kartı kullanıcıları da internet kullanımına açabilmek için ACIK boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesini 5724’e gönderebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu