Ekonomi

Bankalar Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

 

Ülkemizde ev sahibi olmak isteyen kişilerin en çok kullandığı kredi olan konut kredileri yaşanan ekonomik gelişmelere paralel olarak sürekli güncellenmektedir.

Bankalar güncel konut kredisi faiz oranları ülkemizde ekonomik verilen ve bankaların kendi özel para politikaları gereğince belirli zaman dilimlerinde güncellenmektedir. Bankalar ülkelerin para politikalarından ve dış dünyada oluşan ekonomik durumdan oldukça fazla etkilenmekte ve bu etkiyi sunduğu kredi hizmetlerinin faiz oranlarına yansıtmaktadır. Bundan dolayı ülkemizde banka kredi faiz oranlarında sürekli güncellemeler görülmektedir. Ülkemizde konut almak için tüketicilerin ilk tercihi konut kredileri olduğundan dolayı tüketiciler için konut kredisi faiz oranlarındaki değişiklikler oldukça önemlidir ve yakından takip edilmektedir.

Bankalardan konut kredisi çekmek isteyenler bankaların en güncel faiz oranlarını bilmeli ve bu doğrultuda hesaplarını yapmalıdır. Çünkü değişen faiz oranları toplam geri ödeme ve aylı ödeme oranlarında ciddi değişikliklere sebep olabilmektedir. Banka güncel kredi faiz oranları en doğru olarak kendi internet siteleri üzerinden öğrenilmektedir.

Ülkemizdeki Tüm Bankaların Güncel Konut Faiz Oranları

Ülkemizde bankalar belirledikleri faiz oranlarında ve görevlendirdikleri ekspertiz tarafından belirtilen konut bedelinin yüzde 80’i oranında kredi sunmaktadırlar. Bu aşama tüketiciler için en iyi şartlardaki ve faiz oranlarını sunan bankalardan kredi çekme çok daha avantajlı olmaktadır

Ülkemizdeki bankalar tarafından belirlenen 2018 yılı güncel konut kredisi faiz oranları ise şu şekildedir; Yapı Kredi Bankası 1.65, ING Bank 1.68, Garanti Bankası 1.83,  QNB Finansbank 1.83,  Akbank 1.83, TEB 1.68, Fibabanka 1.78, Ziraat Bankası 1.38, Vakıfbank 1.38, Halk Bank 1.38, Türkiye İş Bankası 1,60 şeklindedir. 100.000 TL bir ev kredisi ihtiyacında toplam geri ödeme anlamında 60 ay vade oranında 148,872 TL’lik oranı ile en avantajlı olan Ziraat bankası konut kredisi hizmetidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu