Güzellik

Yüz Şekline Uygun Kahkül Modelleri Nelerdir?

Yüz Şekline Uygun Kahkül Modelleri Nelerdir? Saç şekline önem verenlerin ilgi alanlarından birisi kahküldür. Yüz şeklinize uygun kahkül modelleri bulmak saçlarınızın hoş görünmesi için oldukça önemlidir.

Yüz şekline uygun kahkül modelleri saçların daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlar. Kahkül modeli seçilirken dikkat edilmesi gerekenler arasında yüz şekline uygun olması ve saçların uzunluğu vardır. Özellikle yüz şekline göre kesilen bir kahkül modeli saçlarınızı tamamlayacaktır. Saçların şekline ve yüz şekline göre kahkül kesmek ve sonuçtan memnun kalmak her zaman mümkün olmayabilir. Yüz şeklinize en uygun modeli bulmayı güvendiğiniz bir kuaföre bırakabilirsiniz. İşte yüz şeklinize en uygun kahkül modelleri;

Yuvarlak Yüzler İçin; Uzun Kahkül

Yuvarlak yüze sahip kişilerin tercih etmesi gereken kahkül modeli uzun kahküller olmalıdır. Yanakların daha tombik görünmemesi için kahkül, kaş hizasından aşağıda kesilmelidir. Çünkü uzun kahküller, yuvarlak yüzleri daha uzun ve zayıf göstererek tamamlar.

Uzun Yüzlere; Uzun, Düz Kahkül

Uzun yüz şekline sahip kişilerin doğal olarak alınları da uzun olur. Uzun yüzler için en ideal kahkül modeli uzun ve düz kahküllerdir. Kahkülü ortadan ikiye ayırarak kullanmak bu yüz şekline daha çok yakışacaktır.

Kare Yüz Şekli İçin Kahkül Modeli

Bu yüz tipine sahip olan kişiler, alın hizasında ve yukarıdan uçlara doğru ince bir kahkül modeli kestirmelidir. Kare yüz hatlarına sahip olanların kahkülü ortadan ikiye ayırarak kullanması sert ve keskin hatları azaltması açısından iyi olacaktır.

Oval Yüz Şekli İçin; Tüm Kahkül Modelleri

Oval yüz hatlarına sahip olanlar kahkül konusunda avantajlıdır. Çünkü oval yüzlerin oldukça simetrik ve düzgün bir yapısı olur. Tüm modeller bu yüz şekline kolaylıkla uyum sağlar ve hoş görünür.

Dar Alınlar İçin Kahkül Modeli

Dar ve kısa bir alın yapısına sahip olanların kısa kahkül modelleri tercih etmesi gerekir. Kahkülü alna düz uzatmak yerine, yanlara doğru yaslayarak kullanmak dar bir alında görüntü açısından daha iyi bir tercih olacaktır.

Geniş Alınlar İçin Kahkül Modeli

Geniş alın yapısına sahip kişiler, alına daha dar bir görüntü vermek için, uzun kahküller tercih etmelidir. Aşağıya doğru simetrik olan, kaş hizasında ya da kaşları kapatan uzun kahkül modeli tercih edilmesi alnı gizlemek için iyi bir seçim olacaktır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu