Teknoloji

Küçük ve Orta İşletmeler İçin Sosyal Medyada Pazarlama İpuçları

Küçük ve Orta İşletmeler İçin Sosyal Medyada Pazarlama İpuçları

 

Sosyal medya artık insanların iletişim şeklini değiştirmekle birlikte,küçük ve orta işletmeler için de çok önemli bir araç haline gelmeye başlamıştır.Günümüzde işletmelerin var olmasının gerektiği platformlar artık sosyal medya mecralarıdır.Haftada birkaç saat ve birkaç işlem sayesinde yatırım getirisi çok iyi olabilecek ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Mevcut müşterilerinizi de korurken,yeni kitlelere ulaşabilirken markanızı ve işinizi de böylelikle büyütebilirsiniz.

Kalite Önemlidir
Sosyal medya platformlarına belki her gün içerik girmek zorunda değilsiniz ama mesajlarınızın düzenli kabul edilmesi ve içeriklerinizin de kaliteli olması en önemli işlemdir. Çünkü içerik kalitesi,her zaman içerik sayısından daha üstün gelir.

Topluluğa Odaklanın
Sosyal medyanın artık geniş topluluklara ulaşmak ve mevcut kitlenizi büyütmek için önemli bir araç olduğu konusunda hiç şüphe yok. Ancak bu kitle ile iletişim kurarken,daha çok konuşma ve kişilerin fikrini paylaşma şeklinde bir yaklaşım gösterin ve bu şekilde paylaşımlar yapmalısınız.

Reklam Çalışması Olmalıdır
Sosyal medya için para harcamaktan korkmayın. Küçük yatırımlar mutlaka yapın. Şirketinizin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkması için Google Adwords reklamı verin. Bu çalışmalarınızda işletmenizi ve sunduğunuz bütün ürün ve hizmetleri en iyi, en doğru biçimde temsil eden anahtar kelimeleri seçiniz.
Ayrıca Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlarda yoğun aktif olarak,marka ve şirketiniz için iyi bir imaj oluşturun.

Asla Vazgeçmeyin
Yaptığınız çalışma ve reklamlardan aldığınız geri dönüşümler şimdilik beklentilerini karşılamıyorsa hemen pes etmeyin ve sosyal medya kötü fikrine kapılmayın.Tekrar ve tekrar denemelisiniz.Stratejinizi değiştirin veya farklı yöntemler deneyin.Yeter ki doğru bir planlama yapın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu