Sağlık

Geğirmekten doğal şifalı bitkiler ile kurtulun!

Geğirmekten doğal şifalı bitkiler ile kurtulun!

Geğirmek, insanların bazı nedenlerden dolayı hava yutmasından dolayı oluşmaktadır. Yemek yemek, sakız çiğnemek veya suyu şişedeki içmek esnasında meydana gelen bu durum insanların şişkinliklerini azalttığı gerekçesiyle tekrarlanmaktadır.
Özellikle soda veya gazlı içeceklerden içtikten sonra istemsizce geğirmek mide rahatsızlıklarını işaret ediyor olabilir.
Stresli olmak, heyecan yapmak veya sinirlenmek dışında barsak hastalıklarından dolayı da ardı gelmeyen geğirmeler yaşanabilir.
Geğirmenin çözümleri arasında lokmaları daha çok çiğnemek, yavaş yemek yemek olabilir. Böylece şişlikten doğan problemler oldukça azalacaktır.
Ayrıca etrafta bulunan insanları oldukça rahatsız eden bu şikayetinizden kurtulmak için bitkisel önerilerimizi paylaşacağız.

GEĞİRMEKTEN KURTULMAK İÇİN HANGİ BİTKİLER KULLANILMALIDIR?
Geğirmenin devası olan bu bitkiler arasında başlıca sayılabilecek olan hindistan yağını karın bölgesine masaj yaparak kullanabilirsiniz. Öncesinde ılık bir havlu ile yine şişliğin olduğu karın bölgesini dinlendirmek faydalı olacaktır.

Bir diğer bitkisel tedavi için kullanılacak olan zencefili iki yöntemle kullanabilirsiniz. Bunlardan birisi limona batırılmış zencefili çiğnemek, diğeri ise demledikten sonra içmektir.

Geğirmekten kurtulmak için doğal şifa bitkileri ile hazırlanabilecek bir karışım için ise ekşi nar suyunu domates suyunu kullanarak birbiriyle karıştırıp tüketmek vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu