Güzellik

En Etkili Bronzlaştırıcı Yağlar Nelerdir?

En Etkili Bronzlaştırıcı Yağlar Nelerdir? Daha koyu bir cilt rengine sahip olmak için sıklıkla kullanılan bronzlaştırıcı yağlar kaliteli olduğunda işe yarar sonuçlar verecektir.

En iyi bronzlaştırıcı yağlar ile ilgili araştırma yapıldığında piyasada bu amaçla satışa sunulan çok sayıda ürün olduğu görülür. Bunlar arasından seçim yaparken hem kalitesine hem de içeriğine bakmak gerekir. Aynı zamanda cilt tipi ile uyumlu olan yağlar her zaman daha etkili olacaktır. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bronz bir ten görünümü için etkili doğal yağlar şunlardır:

Havuç Yağı

Kullanıcısına uzun süreli bronzluk sağlayan havuç yağı pek çok kozmetik ürününün içerisinde de yer alır. İstenilen etkiyi elde edebilmek için bir çorba kaşığı havuç yağının içerisine bir çorba kaşığı susam yağı ile bir çorba kaşığı kayısı yağ karıştırılır. Elde edilen karışım bir çubuk tarçın ile daha hoş kokulu hale getirilir. Daha sonra bu karışım sprey şişesine aktarılır ve ölçülü olarak kullanılır.

Kakao, Ceviz Ve Zeytinyağı

Kakao ve ceviz yağı ile Hindistan cevizi yağı bronzlaştırıcı yağlar arasında yer alır. Bu yağlarla elde edilen karışım ciltte doğal bronzluk elde etmeyi kolaylaştıracaktır. Karışımı hazırlamak için her bir yağdan 15’er gram alınarak bir şişenin içerisinde karıştırılır. Temiz bir sprey şişesi kullanmak yağın kolayca püskürtülmesini sağlayacaktır. Bu karışım güneşe çıkmadan yaklaşık on beş dakika önce tüm vücuda sürülebilir.

Kalıcı Bronzluk İçin Kullanılabilecek Yağ Karışımları

Piyasada satışa sunulan çok sayıda bronzlaştırıcı kozmetik ürünler vardır. Bunlar içerisinde farklı kimyasalların bulunması nedeniyle genellikle pek fazla tercih edilmez.  Ancak bazı ürünler cilt dostu olması sayesinde ön plana çıkar. Bu tür ürünler arasından seçim yaparken cilt dostu olan ve güneşin zararlı ışınlarından koruyan yağlara öncelik verilmelidir. Böylece ciltte istenilen bronz görünüm daha sağlıklı bir şekilde elde edilecektir. Yağları seçerken güneşten önce, güneş sırasında, güneşten sonra, derinlemesine bronzluk gibi farklı kategorilere ayrılmış ürünler olduğu görülecektir. Kullanım amacına bağlı olarak bu ürünler arasından seçim yapılabilir. Genellikle ürünlerin içerisinde kakao yağı, Hindistan cevizi yağı, havuç yağı gibi özler vardır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu