Yaşam

Hint Usulü Kına Gecesi

Ülkemizde son yıllarda Hint kıyafetleri kına gecelerinin en ilgi gören elbiseleri bilgisini veriyor. Gerek ülkemizde gerekse diğer ülkelerde yapılan Moda Haftaları dünyanın yeni trendlerden haberdar olmaları yönünde moda severlere en kaliteli bilgileri sunuyor.

Modanın kalbinin attığı ülkeler dışında Hindistan gibi orta halli bir ülkenin kıyafetlerinin ülkemiz hanımları tarafından çok sevildiğine değinmek mümkün ki kına gecelerinde artık Hindistan’ın geleneksel kıyafetleri çok tercih ediliyor.

En sevilen renklerden biri olan kırmızı ülkemiz hanımları tarafından hint elbiselerde yoğunçlukla tercih ediliyor. Aynı zamanda  kırmızı ve sarı renklerin Hindistan’ın kültüründe olduğunun da bilgisini vermek gerekir.

Hint Kıyafetlerinin Özellikleri

Hindistan’ın geleneksel kıyafetlerinde bir çok ayrıntının olduğuna değinmek mümkün. Bunlardan en ilgi görenleri aksesuarları ve kıyafetlerinde ki renkliliktir. Hint kıyafetlerinin özelliklerinden bir diğeri de Hintli hanımların sosyo-ekonomik durumları ne olursa olsun bu çeşit çeşit ve rengarenk süslü püslü kıyafetleri giymekten geri kalmamalarıdır.

Günlük hayatta giyilen Hint kıyafetleri genel olarak daha az işlemelerden oluşurken özel günlerde giyilen kıyafetler daha ağır işlemelere sahiptir. Son yıllarda Tv dizileri ile tüm dikkatleri üzerine çeken Hint kıyafetleri ülkemizde kına gecelerinde yoğun taleplerle karşılaşıyor. Türk moda tasarımcıları da bu ilgiyi kıyafetlere yansıtıyorlar.

Hint Kıyafet Modelleri

Kına gecelerinde giyilebilecek onlarca Hint kıyafet modelleri arasından karar vermek hanımlar için zor seçim olabiliyor. Hem rengarenk hem de yoğun işlemeler ile tasarlanan bu kıyafetleri seçerken hanımların nasıl bir tarza sahip oldukları doğrultusunda özgün seçimler yapmaları aslında mümkün.

Kına geceleri Hint kıyafetlerin in giyilebileceği en doğru davetlerdir denilebilir. Çünkü kıan geceleri ülkemizde de geleneksel kıyafetlerin giyildiği ortamlardır. Dolayısıyla başka bir ülkenin geleneksel kıyafetini giymek şaşırtıcı karşılanmayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu