Yaşam

Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kum saati vücut şekli ideal bir vücut şekli olarak kabul görür. Ancak doğa bazı insanlara bu vücut şeklini verirlen bazılarına da farklı vücut şekilleri vermektedir. Moda olarak her yıl ortaya çıkan kıyafetler ideal vücuda sahip olan hanımlar ve beyler üzwerinde sergilenir ki moda ile ilgisi olan kişilerin moda olan bu kıyafetleri almaları için ikna edicilik süreci başlar. Ancak moda ile öne çıkan bu kıyafetler gerek kilolu gerekse çok zayıf hanımlarda beklenildiği gibi vücutta durmayabiliyor. Bu doğrultuda zayıf kadınlar nasıl giyinmeli konusuna ilişkin ipuçlarını birlikte inceleyelim.

Yatay Çizgili Kıyafetler Tercih Edilmeli

Zayıf hanımlar dikey çizgili kıyafetleri asla tercih etmemelidirler. Yatay çizgili kıyafetler zayıf hanımların zayıflıklarını gizlemede önemli bir detay olarak karşımıza çıkar. Kilolu bayanlar yatay çizgilerden kaçınırken zayıf bayanlar seçimlerini yatay çizgilerden yana kullanmalıdırlar. Dikey çizgiler vücudun daha ince ve daha uzun görünmesini sağlarken yatay çizgiler vücudun daha geniş görünmesine olanak sunar. Zayıf hanımlar dikey çizgili kıyafetleri tercih ederlerse sahip oldukları kilodan çok daha zayıf gözükebilirler. Dolayısıyla zayıf kadınların kıyafet seçimi konusunda dikkat etmeleri gereken önemli nokta yatay desenler ve çizgilerden uzak kalmaları gerektiğidir.

Yüksek Topuklu Ayakkabılardan Uzak Durun

Yüksek topuklu ayakkabılar tıpkı dikey çizgilerde olduğu gibi bir görünüme neden olur. Bu nedenle zayıf kadınların giyim tarzı hiçbir yüksek topuklu ayakkabılardan yana olmamalıdır. Zaten ince olan vücudunuzun daha da ince görünmesine neden olacaktır. Topuklu ayakkabılar zayıf kadınların vücudunun eğrilerden uzak kalmasına dolayısıyla vücudun dümdüz görünmesine sebebiyet verir. Minik topuklu ayakkabılar zayıf kadınların tercih etmeleri gereken ayakkabı modelleri olacaktır. Dar giyinmekte zayıf hanımların tercih etmemeleri gereken tasarım modelleridir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu