Güzellik

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske

Yağlı ciltler için doğal maskeler son derece etkili olmaktadır. Bunun için internet üzerinde pek çok maske tarifi yer almaktadır. Maskeler dikkatli şekilde uygulandığında yağlı cildin beraberinde getirdiği problemler en aza indirilmektedir. Ev yapımı yağlı cilt maskeleri ile ciltte bulunan yağ miktarı kontrol altına alınabilmektedir. Bu maskeler sayesinde ciltte fazla bulunan yağ miktarı dengelenecek, siyah nokta sorunu azalacak ve ciltte bulunan sivilce lekeleri ortadan kaybolacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Maske

Yağlı ciltler için maske yaparken gerekli olan malzemeler bir çorba kaşığı salatalık suyu, bir yumurtanın beyazı, yarım çay kaşığı kil ve birkaç damla limon suyu gerekmektedir. Maskeyi hazırlarken tüm maskeler birbiriyle tahta kaşık yardımıyla güzelce karıştırılarak maske kıvamına getirilir. Elde edilen maske göz çevresi hariç olmak üzere yüzün her yerine eşit miktarda sürülür. Dana sonra ortalama on beş ya da yirmi dakika bekletilir ve sonra iyice durulanır. Bu maskeyi haftada iki kez uygulamak yeterli olmaktadır.

Yağlı Ciltler İçin Maske

Yağlı cilt maskesi hazırlarken bir tane kayısı, bir çorba kaşığı yoğurt ve yarım çay kaşığı kile ihtiyaç vardır. Maskeyi hazırlamak için öncelikle kayısının kabukları soyulup çekirdeği çıkartılarak püre haline getirilir. Daha sonra içerisine bir çorba kaşığı yoğurt ve kil ilave edilerek tahta kaşık yardımı ile karıştırılır. Elde edilen maske göz çevresi hariç olmak üzere yüzün tamamına sürülerek yaklaşık yirmi dakika kadar beklenir. Bu sürenin dolması ile birlikte yüz ılık su ile yıkanarak güzelce temizlenir. Bu maskeden istenilen sonucun elde edilebilmesi için haftada iki kez yapılması yeterli olmaktadır. Bu sayede ciltteki yağ oranı dengelenerek daha sağlıklı ve canlı bir cilt elde edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu