Eğitim & Kurs

Nasıl Reklam Oyuncusu Olunur?

 

Halkı yeni ürün ve hizmetlerle tanıştıran reklamlarda oynamak istiyorsanız reklam yüzü olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Reklamların bir oyuncu için en büyük avantajı televizyon reklamları ve yazılı basında çokça yer almasıdır. Bir dizi ya da sinema filmi oyuncusundan daha avantajlı olduğu söylenebilir. Çünkü söz konusu kişileri yalnızca diziyi izleyen tanırken, reklam yüzlerini herkes mutlaka görmüştür ve tanır. Sık sık yayınlanan reklamlar sayesinde kısa sürede tanınırlığınız artacaktır. Reklam çeken firmalar da yeni yüzler kullanarak dikkat çekmeyi tercih ederler. İşte bu yüzden kast ajansları sürekli yeni reklam yıldızlarına açıktır. Bu durum iki taraf da oldukça avantajlıdır. Böylece oyuncular kazanç sağlarken, kariyerine de iyi bir başlangıç yapacaktır.

Reklamda Oynamak İçin

Tüketiciyi etkilemek için reklam filmlerinde yeni yüzler kullanılır. Bu yüzler de en çok oyuncunun bir arada olduğu kast ajanslarından seçilir. Reklam firmaları bu ajanslara ilan vererek uygun kişileri ararlar. Daha önceden yazılan reklam filmi senaryosuna uygun olan kişiler seçmelerde seçilir. Bu seçmelere ise kast ajanslarından oyuncular seçilir.

Reklam Yüzü Nasıl Olunur?

Reklam tanıtımlarında ünlü yüzlerin kullanılmasına alışılmış olsa da son zamanlarda bu durum değişiklik gösteriyor. Yeni jönlerin oldukça başarılı olduğu günümüzde yeni yüzler keşfetmek firmaların bilinirliğini arttırıyor. İşte bu yüzden reklam filmlerinde oynamak isteyenler, görsel başında reklam yüzü olmak isteyenler mutlaka kast ajanslarına başvurmalıdır. Seçilen kişiler o markanın reklam yüzü olarak reklam filminde oynayabilir, tanıtımlarında yer alabilir, katalog gibi basılı ürünlerde yer alabilir ya da ürünlerin üzerinde resimleri kullanılabilir. İşte siz de bu rollere uygun olduğunu düşünüyorsanız kast ajanslarına kaydolarak ya da reklam yüzü ilanlarına başvuru yapıp, seçmelere katılarak bu fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu