Yaşam

Gözleri Makyajla Daha Büyük Gösterin

Gözleri Makyajla Büyük Gösterin

Bayanların yapabildikleri pek çok makyaj hilesi daha güzel görünmeleri için son derece etkili olabiliyor. Gözleri daha büyük gösterme, burun inceltme, dudak kalınlaştırma, elmacık kemiği çıkartma gibi pek çok makyaj çeşidi bayanların daha güzel hatlara sahip olmanız için sıkça kullanılan teknikler arasında yer alıyor. Gözlerinizi daha büyük göstermek isteyen bayanlar için özellikle göz içlerine kesinlikle siyah kalem çekmemeleri gerekmektedir. Bununla birlikte göz içlerine krem rengi, ten rengi ya da beyaz kalem çektiklerinde gözlerini daha iri göstermiş olurlar. Ayrıca gözleri büyük göstermek için eyeliner sürmek de bir hayli etkili olan göz makyajı teknikleri arasında yer alır.

Eyeliner ile Gözlerinizi Büyük Gösterin

Özellikle eyeliner tekniği ile daha büyük gözlere sahip olmak isteyenler için kuyruklu eyeliner, ince eyeliner, kalın eyeliner gibi pek çok teknik tercih edilmektedir. Eyeliner sürdüğünüz de gözlerinizi çerçeve etkisi ile kaplayan siyah çizgi o çizginin kalınlığı kadar gözlerinizi büyültür ve daha çekici bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bunun yanı sıra alt göz çizgisinin dışına çekilen göz kalemi de gözlerinizin büyük olmasını sağlayacaktır. En çok uygulana ve artık neredeyse tüm bayanların uyguladığı eyeliner yöntemi daha çekici ve hoş bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Maskara ile Gözlerinizi Büyük Gösterin

Eyelinerın olduğu kadar maskarayı doğru uygulayarak da gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Yoğun bir şekilde uygulanan maskara gözleriniz de son derece dramatik bir etki oluşturur ve gözleriniz daha büyük ve çekici bir görünüm kazanır. Gözleriniz de iddialı ve büyük görünüm elde etmek isteyenler için yoğun bir şekilde uygulanmış maskara ve kalın, kuyruklu bir şekilde çekilmiş eyeliner ile bu görünümü elde edebilir göz makyajı ile çarpıcı bakışlar kazanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu