Genel Bilgiler

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır

Doğal Yollarla Saç Rengi

Yaz aylarında daha açık saç renkleri tercih etmek isteyenler için çok pratik ve etkili doğal saç rengi açma yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler genellikle saç rengini 1-2 ton açarak parlak ve aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlaması bakımından son derece dikkat çeker. En çok tercih edilen doğal saç açma yöntemleri papatya, soğan, elma sirkesi, limon ve karbonat gibi malzemelerle kolayca saç renginizi açabilirsiniz.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

En çok tercih edilen özellikle küçük çocuklarda son derece etkili olan bu saç rengi açma yöntemi eğer saçlarınız daha önce hiç işlem görmediyse kesinlikle etkili olacaktır. Ancak boyalı saçları açmak bu yöntemlerle o kadar kolay değildir. Papatyaları bir tencerenin içine koyu ve içine su koyarak kısa bir süre kaynatın, kaynadıktan sonra ocaktan alın ve süzün. Süzülen papatya suyunu soğuduktan sonra saçlarınıza uygulayın ve güneşte bekleyin. Saçlarınız bu şekilde doğal bir şekilde açılır ve son derece ışıltılı bir görünüm kazanır.

Karbonat İle Saç Rengi Açma

En çok tercih edilen ve etkili olan yöntemlerden biride karbonatla saç rengini açma yöntemidir. Banyoda saçlarınız ıslakken bir avuç karbonatı saçlarınızı iyice ovarak sürün ve bir süre bekletip yıkayın. Bu işlemi haftada bir kez yaparak bir süre sonra saç renginizin açıldığını görebilirsiniz. Limon suyu ve sirkeyi de ayrı yapılmak üzere bir şişe su ile karıştırın ve istediğinizi saçlarınızı uygulayarak 1 saat bekletin ve yıkayın. Bu işlemi de haftada bir kere yapabilirsiniz. Tüm bu yöntemler saç renginizi doğal görünümde açar. Soğan ile saç rengi açma işlemi ise daha çok saçlarınızı turuncu ve karamel olarak açar bu nedenle dikkatli olmanız gerekir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu