Yaşam

Doğal Yollarla Dişlerinizi Beyazlatın

Dişlerinizi Beyazlatın

İnsanlarda en dikkat çeken bölgelerden biri ağızdır ve elbette ki dişler. Dişlerin kötü görünümlü ya da renginin sarı ve siyah gibi renkler de olması diğer insanlar için son derece itici bir etki oluşturabilir. İnsanlar bu şekilde görünen kişilerle konuşmak bile istemezler çoğu zaman. Siz de bu nedenle daha estetik bir görünüm kazanmak için dişlerinizi beyazlatmak istiyor ancak dişçiye giderek yüksek miktarlarda para ödemek istemiyorsanız evde kolayca uygulayabileceğiniz doğal diş beyazlatma yöntemlerini uygulayarak çok basit ve kolay bir şekilde diş renginizi açabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Önerileri

Dişleri beyazlatmak için en çok tercih edilen malzemeler limon, karbonat, kabartma tozu, çilek ve muz kabuğu olarak biliniyor. Özellikle en etkili olan yöntemle başlayalım. Limon ve kabartma tozunu ya da karbonatı karıştırarak elde ettiğiniz karışımı pamuklu çubuk yardımıyla dişlerinize sürün ve 1-2 dakika bekletin. Yıkadıktan sonra dişlerinizin renginin açıldığını görebilirsiniz. Açıkçası kabartma tozu karbonata göre daha etkili oluyor ve aşındırma etkisi de daha az bu nedenle sizlere kabartma tozu ile limonu karıştırmanızı öneririm. Ancak bu işlemleri çok sık yapmamanız gerekir. Çünkü dişleriniz çok sık uygulandığında aşınır ve parlaklığını kaybeder o nedenle ayda bir kez bu işlem tekrarlanabilir.

Çilekle Dişlerinizi Beyazlatın

Bunların dışında çilek ve muz kabuğuyla da dişlerinizi beyazlatmanız mümkündür. Bir çileği enine keserek dişlerinize yaklaşık 2-3 dakika kadar sürün. Bu şekilde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Muz kabuğunun iç kısmında aynı şekilde dişlerinize sürdüğünüz de dişlerinizi beyazlatma konusunda son derece yararlı olduğunu görebilirsiniz. Bu doğal diş beyazlatma yöntemleri evde kolaylıkla yapabileceğiniz diş rengi beyazlatma yöntemleridir ve son derece etkilidir. Bu tip doğal yöntemlerle çok kolay bir şekilde diş rengini açma yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu