Genel Bilgiler

5 Adımda Pratik Makyaj Tekniği

Pratik Makyaj Tekniği

Günlük hayat mücadelesinde zaman kazanmak istiyorsanız hızlı karar verip uygulamaya geçmeniz gerekmektedir. Çalışan bayanların hızlı bir şekilde çözümlemesi gereken en temel konulardan biri de makyajkonusudur. Cildin temiz olması makyaj öncesi en temel kuralınız olmalıdır. Bir cildin pürüzsüz gözükmesi için öncelikle temiz olması gerekir.  Gündelik hayatımız içerisinde bize en gerekli uygulamalardan birisi Pratik makyaj teknikleriolmaktadır. Bu teknikleri 5 adımla açıklamaya çalışacağız.

1– Fondöten Sürme

Fondöten sürme işlemine gün ışığını iyi ayarladığınız bir yerde başlayabilirsiniz. Fondöteni iyice sürdükten sonra kalan kısmını bir mendil veya peçete ile temizleyebilirsiniz. Mat bir görünüm gündüz makyajının olmazsa olmaz şartlarından birisidir. Bu yüzden cilt renginize uygun pudrayı fondöten uygulamasından sonra cildinize sürmenizi tavsiye ediyoruz. Gözaltı torbaları için ise kapatıcı pudra kullanabilirsiniz.

2–Far Kullanımı

Sabah canlı renkli farlar kullanarak gözlerinizin yorgun görünümünü canlandırabilirsiniz. Turkuaz rengi bunun için ideal bir seçimdir. Bunun yanında açık renkleri kullanarak gözlerinizdeki kısıklığı gizleyebilirsiniz. Pratik makyaj yöntemleri ile gözlerinizin alt kısımlarına aydınlatıcı uygulaması da yapabilirsiniz. Siyah kalem ya da eyeliner’ ı üst kirpiklerinizin belirginleştiği yerden itibaren sürün. Üstten biraz daha az bir çizgi oluşturacak şekilde uygulayacağınız göz kalemi desteği de alt kirpiklerinizin çok daha iri görünmesine yardımcı olacaktır.

3 Rujlar

Açık tonlu rujlar gündüz makyajı için her zaman daha çok tercih edilmelidir. Dudak dolgunluğunuz el veriyorsa ve gözlerinizin makyajında çok sade bir seçim yaptıysanız koyu renkli rujları da tercih edilebilirsiniz.

4 Allık Kullanımı

Allık kullanımında yüz şeklinize en uygun tekniği kullanmak önemlidir. Açık şeftali, uçuk pembe ve benzeri hafif gölgelendirme işlemleri gündüz makyajı için ideal tonlardır. Gece makyajı içinde abartılı bir allık kullanmamaya çalışmalısınız.

5- Rimel/Maskara Kullanımı

Son olarak da rimel yani maskara uygulamasından biraz bahsetmek istiyoruz. Maskara sürme ile gözlerinizin ve tüm yüzünün makyajını tamamlayabilirsiniz. Rimel sürme işleminde daima kirpik diplerinden başlamalı ayrıca gündüz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu