Güzellik

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Kuru ciltlerin erken dönem kabusu, 30’lu yaşların eşlikçisi olan göz altı kırışıklıkları nasıl giderilir merak edenler öncelikle doğal çarelerden destek almaktadır. Bilinen birçok bitkisel yağ, ilk çizgilerin derinleşmesini önlemekle birlikte cildin genç görünmesini de sağlamaktadır. Kırışıklık ve genç görünümü uzun süre korumanın yolları için doğanın mucizelerinden yararlanmak birçok kişinin hayatını kolaylaştırmaktadır. Hem ekonomik hem de etkili olan güzellik reçeteleri kadın ve erkeklerin kolayca kullanabileceği, yan etkisi kimyasal ürünler gibi olmayan ürünler olduğu için ilk akla gelen çözümlerdir.

Kırışıklık kremleri, botoks ve ameliyat uygulamalarıyla genç görünümünü uzun süre korumak isteyen insanlar, kırışıklıkların kesin olarak giderilmesi için estetik müdahaleler yaptırmaktadır. Bu operasyonlar bazen kesin çözüm sağlasa da bazı durumlarda bitkisel yağlar da çok iyi çözüm sağlamaktadır. İşte göz çevresi ve gözaltı kırışıklarının giderilmesi için kullanılan reçeteler!

göz altı kırışıklıkları nasıl giderilir 1

Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı çekirdeği yağı bilinen en etkili kırışıklık ilacıdır. Özellikle ilk çizgilere sürüldüğünde etkisini kısa sürede gösteren kayısı çekirdeği yağı göz altı kırışıklıkları üzerinde oldukça etkilidir. Başlangıç aşamasında haftada 2 kez, daha sonra haftada 3 kez arttırılarak sürülen yağ, kırışıklık olan bölgeye masaj yaparak sürülür.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Vücudun her yerine sürülebilen argan yağı, kırışıklar için de kullanılır. Bazen badem yağıyla karıştırılan argan yağı bazen de tek başına kullanılır. Üzüm çekirdeği yağının kullanılması için de 1 hafta boyunca her gün uygulama yapılıp bir hafta ara verilerek devam edilir.

Hindistan Cevizi Yağı

1 haftalık kürler halinde uygulanan hindistan cevizi yağı göz altı kırışıkları için oldukça işe yarar bir yöntemdir. Düzenli kullanımda etkisini hemen göreceğiniz bu yağ aynı zamanda göz altı morluklarının da hafiflemesini sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu