Güzellik

Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Bitkisel yağlar denildiğinde ilk akla gelen badem yağının kirpiklere faydaları ya da saçlara faydaları asırlardı bilinmektedir. Ayrıca cilt bakımında da çok kullanılan badem yağı, cildin güzelleşmesine yardımcı olduğu için her yaştan kadının ilk tercihi olarak kullanılmaktadır.

Badem yağı, cilt üzerindeki etkilerini tatlı badem yağı olarak bilinen piyasa ürünüyle gösterir. Tatlı badem yağı cildin nemini korur, saçların sağlıklı bir parlaklığa ulaşmasını sağlar ve kaş ve kirpiklerin bakımı için kullanılır. Kaş ve kirpikler için yararları, dökülmeyi önlemesi başta olmak üzere sağlıklı ve parlak olmaları, kolay uzamalarıdır. Cildin sağlığı ve bakımı için temel yağlardan biri olan tatlı badem yağı zeytinyağı ile birlikte de kullanılır.

Her gün düzenli olan kirpiklere sürülen ve uzamalarını kolaylaştıran badem yağı, 21 günlük kürler halinde kullanılabilir. Gözün içine girmemesine özen gösterilerek sürülmesi gereken badem yağının kirpiklerde kullanımı bilinçsizce olmamalıdır.

badem yağının kirpiklerde kullanımıBadem Yağının Kirpiklerde Kullanımı

Badem yağı kirpiklere her akşam yatmadan evvel bir kulak çubuğu yardımıyla sürülür. Düzenli olarak kullanıldığında kirpiklerin daha gür ve uzun olması söz konusu olabilir. Kirpik bakımı ve saçların bakımı için kullanılmasında sakınca olmayan tatlı badem yağını aktarlarda bulmak oldukça kolaydır.

Badem Yağının Zararları

Badem yağının zararları da vardır. Özellikle tatlı badem yağı yerine acı badem yağı kullanılması oldukça sakıncalıdır. Acı badem yağı gözlerin yanmasına neden olacağı için kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca normal badem yağını da gözlere kaçırmak durumunda hemen yıkamak gerekir. Aksi halde alerjik sorunlara neden olabilir.

Badem Yağı Kullanımı

Badem yağı kullanımı konusunda kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek de yanlıştır. Özellikle farklı yağlarla karıştırıldığında olumsuz etkilere neden olabilen yağlar, cilt tipi yağlı olan kişilerde sivilceler ve yağ bezeleri yapabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu