Yaşam

Doğal Makyaj Tüyoları

Doğal görünüme sahip olmak istediğinizde özellikle doğal makyaj uygulamaları doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlamaktadır.

Makyajınızı uygularken özellikle dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Daha dikkat çekici veya doğal bir görünüme sahip olmak isteyenlerin yapacakları uygulamalar sırasında özellikle kullanmış oldukları ürünlerdeki renk tonları son derece önemlidir. Doğru seçimin yapılması istediğiniz gibi doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Baz Seçimi

Daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler özellikle ilk aşamada cildi pürüzsüz hale getirmek için baz kullanabilirler. Ten renginize yakın şekilde tercih edeceğiniz ürünler daha doğal görmenizi sağlayabilir. Özellikle doğal makyaj tüyoları bu konuda dikkatli olmak isteyenler için birbirinden farklı fikirler oluşturabilir.

Fondöten Seçimi

Cildinizi pürüzsüz hale getirmek istediğinizde özellikle BB krem kullanılması cilt tonunuza göre tercih yapmanız durumunda istediğiniz etkiyi sağlamaktadır. Daha sonrasında renklendirmek için kullanılacak olan allık veya fondöten seçimi özellikle kullanıcıların daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlayabilir.

Ruj Seçimi

Dudakların uzun canlı görünmesini sağlarken aynı zamanda doğal makyaj uygulamak için dikkat etmeniz gereken noktalardan biri renk seçimidir. Ruj tercih yaparken özellikle abartılı renkler yerine daha doğal seçimler yapılabilir. Bu nedenle özellikle dudak renginize yakın şekilde tercih yapmanız gerekir.

Göz Kalemi Kullanımı

Gözlerinizi daha belirgin hale getirirken özellikle doğal uygulama yapmanız önemlidir. Aşırı derecede koyu renk kullanılması veya yalnızca gözlerinizin altına ya da üstüne uygulama yapmak yerine abartılı eyeliner kullanılması doğal makyaj uygulamalarında özellikle istenildiğinin aksine daha abartılı bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle sadece göz kalemi kullanılması istenildiği gibi doğal bir görüntü ortaya çıkartabilir. Özellikle günlük hayatınızda doğal görünmek için uygulayacağınız makyaj konusunda dikkat etmeniz gereken ayrıntılar istediğiniz gibi doğal ve etkileyici görünmenizi sağlayabilir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu