Eğitim

Yaratıcı Drama Eğitimi

Oyunculukta doğaçlama ve yaratıcılığı ortaya çıkarmak, kendine has üslubunuzla özgüveninizi ve ifade becerilerinizi güçlendirmek için yaratıcı drama eğitimi verilmektedir.

Oyunculuğun temellerinden biri olan drama sanatı, dizilerde, sinemada ve tiyatroda rol almak isteyenler için bir vazgeçilmezdir. Sizleri iyi bir oyuncu olmak için hazırlayan yaratıcı drama eğitimi ile hem yaratıcılığınızı geliştirebilir, hem de cast ajanslarının listelerinde üst sıralarda yer alabilirsiniz. Özellikle doğaçlama ve yaratıcılık üzerine odaklanan eğitimlerde sahne stresi ile baş edebilme ve rol yapabilme de konular arasındadır.

Yaratıcı drama eğitimleri sadece oyunculuğa ilgi duyan kişiler tercih etmemektedir. Bu kurslar kapsamında iş hayatında ve sosyal hayatta daha rahat biri olma ve sağlıklı iletişim de işlenmektedir. İletişim ve etkileşim tekniklerinin üzerinde durulan yaratıcı drama eğitimi ile yeni katıldığınız ortamlara uyum sağlama ve kişinin kendi ve başkaları ile kurduğu iletişim esas alınmaktadır. Bir nevi kişisel gelişim eğitimi de denilmektedir.

Drama Eğitiminin Yaşı Var mı?

Drama eğitimi sadece oyuncu adaylarına özel değildir. Bir kişisel gelişim basamağı olarak tanımlanabilecek yaratıcı drama eğitimleri özellikle çocuk ve gençler için önerilmektedir. Sağlıklı iletişim ve etkileşim tekniklerini hayatın erken yıllarında öğrenen bireyler, yaşamlarında daha başarılı olmak için bir adım önde olurlar. Çocukların sanata ilgisi ve estetik algısının artmasına sebep olmaktadır.

Günümüz dünyasında artan teknoloji ve teknolojiye olan bağımlılık nedeniyle yaratıcılık azalmaktadır. Gün içinde yaratıcılığın geliştirmesine fırsat sunan şanslar giderek yok olmaktadır. Toplumlar birbirini taklit eden ve özgün olmayan insan kitleleri ile dolup taşarken bireyselliğin ve yaratıcılığın gücünü ortaya çıkaran yaratıcı drama eğitimlerine daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Yaratıcı drama kursları ile tekrar bireysel olma ve hayata düşünsel ve estetik değerler katma imkanı sunulmaktadır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu