Güzellik

Yeni Bir Cilt Bakımına Başlarken Bilmeniz Gerekenler

Yeni Bir Cilt Bakımına Başlarken Bilmeniz Gerekenler Nelerdir? Yepyeni bir güzellik bakımları için hazırlık yapmak her zaman heyecan vericidir. Cilt dokunuzu test etmek ve burnunuzu gıdıklayıp gıdıklamadığını görmek için bir nefes almaktan cildinizin dönüşümünü izlemeye kadar, cilt bakımı ve makyajı için alışveriş yapmanın süper eğlenceli olmasının bir nedeni var.

Yeni Bir Cilt Bakımına Başlarken Bilmeniz Gerekenler Nelerdir? Cilt bakımınızı değiştirmenin tek dezavantajı, yüzünüzün her zaman umduğunuz sonucu göstermemesi olabilir. Özellikle hassas, titiz bir cildiniz varsa, kulağa modaya uygun bir nemlendirici denemenin nasıl bir his olduğunu bilirsiniz ve aniden kendinizi tamamen dağılmış halde bulursunuz.

Cilt Bakımına Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Yeni cilt bakımı yolculuğunuz boyunca size rehberlik etmek için, yeni bir günlük cilt bakımı rutini denerken neler beklemeniz gerektiğine dair en iyi ipuçları sizler için sıraladık;

Normal cilt reaksiyonu ile alerjik reaksiyon arasında fark vardır.

Doktorlara göre cildiniz yeni karışımdan memnun olsun ya da olmasın, hafif batma, yanma ve kaşıntıdan kırmızı döküntülere, cilt şişmesine ve kabarcıklara kadar değişebilen bir reaksiyon gösterebilir. “Beklenen bir tahriş reaksiyonu olabilir ve bundan kaynaklanan hafif batma, cildin soyulması ve kızarması gibi durumlarla baş başa kalabilirsiniz.

Gerçek bir alerjik reaksiyonun aksine hafif bir yan etki nöbeti de olabilir. Endişeniz varsa, ürünü kullanmayı hemen bırakın ve en kısa sürede dermatoloğunuzu arayın. “Bir ürün cildinizi yıkarsa hemen yıkamalısınız. Ürünü birkaç gün içinde tekrar deneyebilir ve cildinizin buna tahammül edip edemeyeceğini görebilirsiniz”. Bu tür denemeler neticesinde cildinizi de tanımış olursunuz.

Yeni cilt bakımınıza alışmak için cildinize zaman tanıyın.

Yeni bir ürün veya bakıma başlarken doktorlar, cildinizin sizinle nasıl konuştuğuna ve çok dikkat etmenizi söylüyor. Kuru cilt, pullanma, kızarıklık ve tabii ki sivilce olup olmadığını kontrol edin. “Cildiniz bir üründen kuru, kırmızı ve tahriş olmuşsa ve bu, akne kremleri gibi durumlar ile baş başa kalabilirsiniz. Kullanım sıklığını azaltın. Haftalık kullanımlarınıza dikkat ediniz. Haftada bir ila üç kez bakımı gerçekleştirin Cildinize alışması için uygulamalar arasında birkaç gün verin. Çünkü cildiniz yeni bakım ve ürünler hakkında bilgi sahibi olacaktır. Bu nedenle de zaman tanımak gerçekten önemlidir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu