Moda

Siz De Tayt Modasına Ayak Uyduranlardan Mısınız?

Siz De Tayt Modasına Ayak Uyduranlardan Mısınız? Hepimizin bildiği gibi son zamanların trendi olan tayt, neredeyse birçok genç kızın olmazsa olmaz modası haline geldi.

Siz De Tayt Modasına Ayak Uyduranlardan Mısınız? Nereye bakarsak bakalım siyah renk ağırlıklı olmak üzere, birçok renk ve desende tayt giyiliyor. Ancak her moda kabul edilen kıyafet sağlık içerir mi bunu da sorgulamak lazım. Sen de günümüzün tayt modasına ayak uyduranlardan mısın?

Önce Sağlık Mı Yoksa Moda Mı

Önce sağlık mı yoksa moda mı? Diye sorsak herhalde herkesin vereceği ilk cevap sağlık olur. Çünkü moda seçeneğini tercih edersek, soluğu ilerleyen zamanlarda hastanede alabiliriz. Elbette modayı takip edebiliriz. Ya da herkeste gördüğümüz giyim tarzı hoşumuza gidebilir. Ancak bunu tek yönlü değil, her açıdan düşünmek gerekir.

Yapılan araştırmalar gereği uzmanlar, oldukça dar bir yapıda olan tayt giymenin bacaklarda varise yol açtığı konusunda uyarıyor. Oldukça sıkı bir yapıda olan taytlar, bacaklardaki kan akışını engellediği için yoğun miktarda varis oluşumuna sebep oluyor. Yine son zamanlarda erkeklerin tercih ettiği kısa ve dar pantolonlar mevcut. Mağazalar dahi artık erkeklere göre o tarz pantolonlar satıyor. Ancak erkeklerin yine sağlık açısından o kadar dar pantolonlar tercih etmesi doğru değil. Demek ki neymiş moda bizim sağlığımızı, zihnimizi, güzeli ya da çirkini düşünen bir şey değilmiş. O an yakalanan popülarite moda denen şeyi ortaya çıkarıyor.

Moda ve Seçimlerimiz

Ortaya çıkan modanın süresi her zaman aynı olmuyor. Özellikle de teknolojinin herkesi etkisi altına aldığı şu günlerde, moda ve seçimlerimiz ile ilgili çok çabuk değişim yaşanabildiğini de görebiliyoruz. Burada önemli olan her anlamda bize uygun modayı tercih etmek. Moda diye, kendimize yakışmayan ve sağlıklı bir kullanımı olmayan unsurlar, bizi zaman içerisinde olumsuz etkileyebilir.

Kıyafette moda kavramını düşündüğünüzde farklı birçok renk ve desen bulunmaktadır. Bu kadar farklı renk ve desenler deki kıyafetler, herkesin vücut şekline göre bir tarz alır. Herkesin üstünde aynı yorumla durmaz. Boy yapısı, kilo yapısı modadaki unsurların yakışıp yakışmayacağını da gösteren önemli bir faktördür. Kilolu bir insan, moda diye yatay çizgilerle dolu bir kıyafet giydiğinde, o kişi daha fazla kilolu görünecektir. Ancak aynı kıyafeti zayıf biri giydiğinde, kıyafet daha farklı şekilde duracaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu