Burçlar

Yengeç Burcu Künyesi ve Özellikleri Nelerdir?

Yengeç Burcu Künyesi ve Özellikleri Nelerdir? 21 Haziran- 21 Temmuz aralığında doğan kişiler Yengeç burcunu temsil ederler. Su grubu elementinin temsil ettiği Akrep ve Balık burçlarına göre en duygusal burçtur.

Yengeç Burcu Künyesi ve Özellikleri Nelerdir? Yönetici gezegeni Ay’dır. Ay hâlâ tam olarak keşfedilememiştir ve derinliği araştırılmaktadır. İşte Yengeç burcu da tam olarak Ay kadar derin bir burçtur. Öncü burç olma sıfatını taşımaktadır. En önemli yeteneği sabırlı olmaktır. En önemli özellikleri; merhametli olmak, iyi huylu olmak ve iyi niyetli olmaktır.

Yengeç Burcu Künyesi ve Özellikleri

Elindekiler ona mutluluk veriyorsa bu onun için yeterlidir. Daha fazlasında gözü yoktur. Şanslı günü pazartesi, şanslı taşı Ay taşı ve Yakut’tur. Beyaz, gümüş, mor ona şans getiren renklerdir. Tenine en uygun olan kokular; misk, Müge ve Leylak’tır. Romantik ve içsel bir burç olduğundan romantik şakılar ona hitap etmektedir. Notaların titreşimi, ona hissetmesi gerektiğini anlatır. Her konuyu çok teferruatlı düşündüğü için bu onda stresli durumlara yol açar. Bu da gastrit, ülser, mide rahatsızlığı, pankreas ve bağırsak iltihaplanmaları gibi hastalıklara yakalanmalarına sebep olur. Göğüs hastalıkları da yine Yengeç burcunun frekansına uyan bir hastalıktır. En uyum sağladığı burçlar; Boğa, Akrep ve Balık burcudur. Karşıt burcu olarak nitelendirilen burç, Oğlak burcudur. Çalışma hayatında başarı göstereceği meslekler; Yazarlık, edebiyat, gemicilik, kimyagerlik, psikolog, ressam, müzisyen, öğretmenlik ve hemşireliktir.

Sadece bireylerin değil kurumların, ülkelerin de doğum haritaları vardır. Bu doğum haritalarında hangi burcu temsil ettikleri yer almaktadır. Yengeç burcunun temsil ettiği ülkeler; Çin, Amerika, Hollanda, İskoçya ve Tunus’tur. Türkiye’nin de yükselen burcu Yengeç’tir. Yükselmek, Yengeç burcunun en belirgin özelliğidir. Bu yükselme kariyer anlamında olabileceği gibi sinirsel ani yükseliş şeklinde de tezahür edebilir. Hemen parlar hemen sönerler. Kin tutmayı sevmezler. Karşısındaki kişilerin ruhsal tahlillerini yapmakta hiç zorlanmazlar. Bu bazen yorucu olsa da kendilerini bunu yapmaktan alıkoyamazlar. Sağlıklı bir yaşam için yemeleri gereken besinler; yeşil sebzeler, tahıl ürünleri ve turunçgilleridir. Vücutta temsil ettikleri bölgeler; göğüsler, mide, diyafram, kalp ve göğüs kafesidir. Bu bölgelerde oluşabilecek herhangi bir sıkıntılı durumdan çok daha fazla etkileneceklerdir. Burçlara dair her şey anlatılacaksa Yengeç burcuna bir parantez daha açılmalıdır. Çünkü içinde Ay’ın gizemini barındırmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu