Teknoloji

Turkcell Bip Web Kullanımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Turkcell ülkemizdeki telefon sektöründeki öncü yeniliklerini başında Bip sosyal medya mesajlaşma uygulaması ile milyonlara ulaşarak göstermiştir.

Başta WhatsApp olmak üzere sosyal medya mesajlaşma uygulamaları günümsüde hem görüntülü hem de yazılı mesajlaşmayı sağlayarak SMS kullanımını oldukça azaltmıştır. Hatta WhatsApp bu anlamda dünyanın her yerin en popüler mesajlaşma uygulaması haline gelmiştir. Bu anlamda ülkemizin en kaliteli ve en önde gelen GSM markalarından biri olan Turkcell yerli ve milli sosyal medya mesajlaşma uygulaması olan Bip uygulamasının kullanıcılarının hizmetine sunmuştur ve yapılan yerinde geliştirme ve tanıtım faaliyetleri sonucu Bip ülkemizde oldukça yaygın bir kullanım alanına erişmiş durumdadır.

Bu noktada sonra sürekli gelişime ve değişiminin devam ettiren Bip uygulaması özellikle normal bilgisayar başında iken de Bip uygulamasının kullanmak isteyenler için Turkcell Bip Web uygulamasını geliştirmiştir. Bu sayede telefonların yanında olmadığı ya da bakılamadı durumlarda da Bip uygulaması bilgisayarlar üzerinden kullanılmaya devam edecektir. Bundan yararlanmak istene Bip kullanıcıları ise Turkcell Bip Web kullanımı nasıl gerçekleştirilir sorusunun cevabını oldukça merak etmektedirler.

Turkcell Bip Web Kullanımı

Bilgisayar üzerinde dolaşırken ya da işlemler yaparken aynı zamanda Bip uygulamasını kullanabilir ve cep telefonunuzdan bip ile ilgili yapılan tüm işlemleri ve özellikleri de Bip Web arayıcılığı ile kullanabilirsiniz. Turkcell Bip Web kullanımı için yapılması gerekenler ise şu şekildedir;

  • İlk olarak şahsi bilgisayarınızdan Bip Web’in hizmet verdiği siteye girerek Bip Web kullanılabilmektedir. Açılan tarayıcı üzerinden  https://bipweb.com/login bağlantısı ile siteye giriş yapılmaktadır.
  • Telefonlardan yüklü olan Bip uygulamasından Profil menüsünü açılarak burada yer alan Bip Web seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Web sayfasında karşınıza çıkan QR kodu aktif olan telefon kamerasından okutularak Bip Web uygulaması sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu