Teknoloji

İstenmeyen SMS Engelleme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Cep telefonları günümüzde hayatın her alanında aktif bir şekilde kullanılmakta ve tüm iletişim yazılı veya sözlü olarak telefonlar arayıcılığı ile sağlanmaktadır.

Cep telefonları ile gerçekleştirilen iletişimlerde SMS’ler oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle zamanın oldukça değerli olduğu günümüzde birçok iletişim SMS’ler yolu ile gerçekleşmektedir. Bu anlamda çeşitli mesajlaşma uygulamaları ile SMS’lere olan ilgi azalsa bile hala özellikle internetin olmadığı durumlarda mesajlar oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Kimi zaman ise hem kişilerden hem de çeşitli firmalardan istenmeyen mesajların gelmesi kişileri oldukça huzursuz edebilmektedir.

Geçmişte bu durum karşısında çaresiz kalınırken günümüzde çeşitli yöntemlerle SMS’leri engelleyebilmek mümkün hale gelmiştir. Bu anlamda kullanıcılar istenmeyen SMS engelleme işlemleri nasıl gerçekleştirilir konusunda bilgi sahibi olmak istemektedirler. Çünkü günümüzde özellikle çeşitli firmalardan gelen ve rahatsız edici mesajların yanında kişilerden de gelen ve istenmeyen çok sayıda mesaj olabilmektedir.

İstenmeyen Mesajları Engelleme Yöntemleri

Günümüz teknolojik gelişmeleri ile istenmeyen mesajları engelleme yöntemleri artmıştır. Öncelikli olarak eğer çeşitli firma ya da kurumlardan reklam amaçlı istenmeyen mesajlar alıyorsanız artık yasal olarak bunu engellemek mümkündür. Bunu engellemek için RET yazıp mesajda verilen numaraya yollamak yeterli olacaktır. Hala mesaj gelmeye devam ediyorsa dava açma hakkınız olacaktır.

Ayrıca günümüzde çeşitli istenmeyen mesajları engelleme programları olmaktadır. Bu programları yüklediğiniz zaman hem numara hem de ifade ekleyebilirisiniz. Bu sayede o numaran gelen ya da gelen mesajlarda o ifadenin olduğu mesajlar size gelmende engellenmektedir. Bu anlamda karşıdaki kişiye mesajların iletildi raporu kesinlikle gelmemektedir. Ayrıca tine akıllı cep telefonları ayarlar kısmında yer alan mesajları engelle sekmesinde numara ya da ifade girerek istenmeyen mesajları engellemek işlemi yapılmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu