Güzellik

Geniş Alınlı Kadınlar İçin Saç Modelleri

Geniş alınlı kadınlar için saç modeli bulmak biraz zordur. Çünkü bu yüz ifadesine her saç modeli uyum sağlamamaktadır.

 

Yapılan saç şekli yüz ifadesi üzerinde doğrudan etkilidir. Buna yönelik olarak geniş alınlı kadınlar için saç modelleri incelendiğinde ilk olarak yan perçem göze çarpar. Normal perçemden biraz daha uzun boyutlarda bırakılan yan perçem alnı küçük göstermekte işe yarar. Bırakılan yan perçem hem toplu hem de dağınık saç şekillerinden gayet hoş durmaktadır.

Geniş alınlı kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan saç modellerinden biri de derinden ayrılmış saçlardır. Hem pratik hem de son derece hızlı bir şekilde hazırlanabilen bu saç modeli oldukça kullanışlıdır. Bunun için saç belli bir bölgeden ayrılarak geriye doğru atılır ve böylece havalı bir görünüm elde edilebilir.

Alnı Geniş Kadınlara Saç Modelleri

Kadınlar tarafından ilgi gören saç şekillerinden biri de sık katlı saçlardır. Genellikle bir köpük yardımıyla kolayca şekillendirilen bu saçların kullanımı oldukça kolaydır. Bu model saç kesimi aynı zamanda yüz ifadesini daha narin göstermeyi sağlar.

Alın kısmı geniş olan kadınlara yakışan saç modellerinden biri de bob kesimdir. Bilindiği üzere kısa saçlar alın bölgesinin daha küçük görünmesini sağlar. Saçlar bu şekilde kestirildikten sonra bir yöne doğru şekillendirilmesi gerekir. Yapılan doğru hareketler ile alın daha küçük görünecektir.

Yüzdeki kusurları kapatmak amacıyla birtakım güzellik hilelerine başvurulabilir. Bunlar genellikle saç şekli ile alakalı olmaktadır. Geniş alınlar için akla gelen ilk hile saça dağınık kahkül kestirmektir. Kestirilen kahkül alın bölgesindeki fazla genişliği kolayca kapatabilir. Bu sayede hayal edilen yüz ifadesine kavuşmak son derece kolaydır. Geniş alın bölgesine saç modeli ile rahatça şekil verilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu