Güzellik

Takma Kirpik Takmanın En Kolay Yolu Nedir?

Takma Kirpik Takmanın En Kolay Yolu Nedir? Kirpiklerinizin olduğundan daha uzun, gür veya daha göz alıcı görünmesini istediğinizde kirpikler imdadınıza yetişir.

Takma Kirpik Takmanın En Kolay Yolu Nedir? Takma kirpikler günlük kullanımda pek tercih edilmese de özel günlerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Artık dikkatli bakım yapmak isteyen kadınların bir numaralı tercihi olan takma kirpikler tek tek kirpikler olarak ikiye ayrılarak kirpikler bir bütün olarak yıpranır.

Takma Kirpikler Nasıl Uygulanır?

Aslında, birkaç dakika içinde takma kirpik takmak mümkündür.

– Öncelikle kirpiklerin uzunluğu kontrol edilmelidir.

– Boyu varsa dikkatlice kesilmelidir.

– Ardından, takma kirpik şeridine yapıştırıcı uygulanmalıdır.

– Yapıştırıcının kirpiklerin alt kısmına etkili bir şekilde oturması için 1 veya 2 dakika kurumasını bekleyin.

– Daha sonra cımbızla kirpiklerin ortasından tutarak dikkatlice yerleştirilmelidir.

– Cımbızlar sayesinde önce iç parçanın sonra dış parçanın yerleştirilmesine özen gösterilmelidir.

Sekmeleri kolayca yerleştirmek işte bu kadar kolay.

Takma Kirpikler Nasıl Kaldırılır?

Takma kirpikleri çıkarmadan önce göz makyajınızı çıkarmanız önemlidir. Göz kalemi ve göz farı bir pamuk yardımıyla kolayca çıkarılabilir. Bu anlamda göz makyaj temizleyicisi kullanılarak takma kirpikler için yapıştırıcı yumuşatılmalıdır.

Ardından gözün dış kısmından başlayarak takma kirpikler dikkatli bir şekilde çıkarılabilir. Bu cımbızla veya elle yapılabilir. Elbette takma kirpiklerin korunduğuna dikkat edilmelidir. Böylece takma kirpikleri basit bir şekilde ve kısa sürede çıkarmak çok kolaydır.

Takma Kirpik Takmanın En Kolay Yolu Nedir?

Takma kirpik kullanmanın en kolay yolu yapıştırıcı ve cımbız kullanmaktır. Takma kirpiğe yapıştırıcı uygulandıktan sonra cımbızla kolayca yapıştırılabilir. Tabii ki, tam olarak yerleştirildiğini anlamak için manuel olarak kontrol etmek önemlidir. Bu nedenle büyük, gür ve kavisli bir görüntünün altında harika bir efekt oluşturulabilir. Bu uygulamaların birkaç dakika içinde tamamlanması kolaydır.

Takma Kirpikleri Merak Edenler

Pürüzsüz bir ten makyajının en büyük desteği şüphesiz anlamlı bakışlardır. Gözlerinize daha da derinlik ve anlam katmak için kullandığınız maskeler bazen makyajınız için yeterli olmayabilir. Özel günlerde veya akşam davetlerinde yapacağınız çarpıcı makyajınızda gözlerinizin ihtişamını ortaya çıkarmak için elbette daha hacimli ve çarpıcı kirpiklere ihtiyacınız olacak. Böyle zamanlarda kesinlikle takma kirpik takmayı denemelisiniz. Uzun, dolgun kirpiklerin göz alıcı etkisini bir kez gözlerinizde gördüğünüzde takma kirpik takmaktan vazgeçemeyeceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu