Dekorasyon

Balkon İçin Evde Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri

Balkon için evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri balkonlar ilkbahar ve yaz aylarının olmazsa olmazı. Akdeniz ikliminin hakim olduğu yerlerde balkon kültürü inanılmaz gelişmiştir.

Balkon İçin Evde Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri nelerdir? Balkon ev seçiminde oldukça önemli bir detaydır. İnsanlar gerçekten beğendikleri bir evin balkonu olmadığı için ya da balkonu sevmedikleri için diğer yerleri öremeyebilirler. Balkonlar tıpkı kapılar gibi dışarıya açılan pencerelerdir ancak evdeyken dışarıda olmaktan keyif almanızı sağlayan etkileri vardır.

Bahçe ile birlikte hayatımızın önemli bir parçası olan balkon ve teraslar, sevdiğimiz insanlarla en iyi vakit geçirdiğimiz mekanlardır. Küçük büyük tüm balkonlara uyarlanabilen kendin yap balkon dekorasyon fikirleri, bu alanları en verimli şekilde kullanmanızı sağlar. Bahar geldiğinde herkesi yeniden dekore etmek ve yaza hazırlanmak için acele etmelisin.

Balkon İçin Evde Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri

Dar alanlarda büyük saksılar yer kaplar ve ortamı rahatsız edebilir. Bu noktada devreye duvara asılabilen katmanlı saksılar giriyor. Bu şişelerin içinde büyüyünce aşağı inen bitkiler yetiştirebilir, şişeleri bağlayabilir ve tüm duvarları bunlarla kaplayabilirsiniz. Hatta bu şişeler ile balkon veya terasınızda ayrı bir bitki bölümü oluşturabilirsiniz.

Balkon Keyfini Daha Konforlu Hale Getirin

Elbette en rahat kendin yap fikirleri oturma gruplarıdır. Eski pamuk ve elyaf yastıkları atmayın. Bu yastıkların üzerindeki örtüleri çıkarın, hepsini boşaltın ve bir araya getirin. Topladığınız tüm lifleri ve pamukları ince bir çubukla döverek süngerleyin. Daha sonra bu malzemeleri büyük bir minder kılıfına koyun.

Ahşabın Gücü

Ahşap tasarımların arasına yerleştirilmiş sade köşe oturma alanına zarif kırlentler yerleştirilmiştir. Alt kısımlar raf şeklinde olup açık bırakılmıştır. Kitap veya dergi büfesi olarak kullanılabilir. Cam balkonlu kapalı alanda şık stor perdeler kullanılmıştır. Yaşam alanı ile aynı yapıda bir sehpa şıklık katmaya yardımcı olur.

Bahçe Mobilyası

Dayanıklı bahçe mobilyaları satın alarak balkonun boyutunu muhteşem bir alana dönüştürmek mümkün. Etrafına büyük saksı çiçekleri yerleştirerek yemyeşil ve tatlı bir atmosfer elde edersiniz.

Rahatlık İsteyenler İçin

İkili koltuk ve iki ayrı tekli koltuğun bir arada kullanıldığı bu modele ekibe ait sehpa eşlik ediyor. Yerde küçük ama yeterli bir halı var ve beyaz korkuluk yapısı beyaz duvarlara karışıyor. Daha ferah bir ortam isteyenlerin tercihidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu