Güzellik

Etkili Balkabağı Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?

Etkili balkabağı saç bakım maskelerinin saç uzatması uzun zaman alır. Bu durumda saçlarımız kısadır ve saçlarımızı uzatmak istiyorsak bu artık sıkılmaya başladığımız anlamına gelir.

Etkili Balkabağı Saç Bakım Maskeleri Nelerdir? Saç bakım maskeleri doğal yollar sayesinde saç uzatmanın birkaç yöntemi vardır. Şimdi size daha önce duymamış olabileceğiniz çok etkili bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Kabak saç uzatma maskesi yaparak saçlarınızı kolayca uzatabilirsiniz. Doğanın bizlere sunduğu mucizevi bitkilerden biri olan kabak, saçların uzamasında da oldukça etkilidir. Bu güne kadar pek çok maske veya kür denemiş olabilirsiniz ama sonuç alamamış olabilirsiniz ama Kabak Kılı Uzatma Maskesi ile mutlaka sonuç alacaksınız.

Kabak saç bakım maskeleri ve detoks serumları yapmak için harika bir doğal saç maskesidir. Donuk saçları canlandırmak için evde kolayca balkabağı maskesi yapabilirsiniz. Bu balkabağı maskeleri ile saç uzama hızınız artacak ve daha kaliteli bir saç görünümüne sahip olabilirsiniz.

Kabak Saç Büyüme Maskesi Nasıl Yapılır?

Uzun ve kalın saçlar için;

4 yemek kaşığı suda haşladığınız kabak püresi.

2 yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağı

2 yemek kaşığı bal malzemesi kullanmanız gerekiyor.

Kısa ve seyrek saçlar için;

2 yemek kaşığı suda haşladığınız kabak püresi.

1 yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağı

1 yemek kaşığı bal

Kabağı kesip çekirdeklerini çıkardıktan sonra küp şeklinde doğrayın ve suda haşlayın. 4 yemek kaşığı haşlanmış kabak alın ve bir kaseye koyun. 2 yemek kaşığı katı hindistancevizi yağı ve 2 yemek kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı saçınıza uygulayın, bir bone takın ve maskeyi saçınızda 15 dakika bekletin. Ardından saçınızı her zamanki gibi soğuk suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada bir yaptığınızda saç uzatmanın ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Bu Maskeyi Denemelisiniz

Kabak saç büyüme maskesi kesinlikle işe yarıyor. Ancak düzenli olarak uygulanmalıdır. Haftada bir kez uygularsanız kesinlikle sonuç alırsınız. Malzemeleri hazırlarken kesinlikle tarife uymalı ve saçınızda bekleme süresini en az 15 dakika tutmalısınız. Saçlarınızın uzamasını beklerken artık sıkılmanıza gerek kalmayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu