Güzellik

Perma Nedir, Saça Zararı Var Mı, Hangi Saçlara Uygulanmalı?

Perma Nedir, Saça Zararı Var Mı, Hangi Saçlara Uygulanmalı? Öncelikle perma kelimesinden bahsedelim. Perma, sürekli maşa yapma ihtiyacı duyan, düz saçlardansa kıvırcık saçı daha çok beğenen kadınların kalıcı olarak yaptırdıkları şeydir.

Perma Nedir, Saça Zararı Var Mı, Hangi Saçlara Uygulanmalı? sorusu son zamanlarda sıkça araştırılan konular arasında. Kalıcılığı 3-5 ay olan perma, bazı kadınların çok hoşuna gitmektedir.

Peki Perma Saçları Yıpratır Mı?

Uzman kişiler tarafından doğru markalarla uygulanan perma saçı yıpratmaz. Ama yıpratıcı olduğunu düşünenler de olabilir. Çünkü mantıken düşünecek olursak sonuçta perma da saça uygulanan bir işlemdir. Saça uygulanan her işlem de saçı yıpratıcı olabilmektedir.

Saçımızın permaya uygun olup olmadığını test ettirmek ise güzel bir başlangıç olacaktır. Belki siz perma yaptırmak istiyorsunuzdur fakat saçınız buna uygun değildir. O yüzden bunu öğrenmek yaptırmadan önce yararlı olacaktır.

Perma Nasıl Saçlara Uygulanmalı?

Eğer yağlı bir saç yapısına sahipseniz, saçınızı her gün yıkamak zorunda kalıyorsanız ve sabahtan akşama kadar bile saçlarınız hemen yağlanabiliyorsa eğer perma size göre demektir.

Perma için başka saç tipleri de mesela yıpranmamış saçlardır. Doğal saçlar ve tuz saçlara da perma uygulanabilir.

Ayrıca perma yaptırdığınız süre boyunca kullanmanız gereken bazı ürünler vardır. Hatta belki devamında da. Bunlardan biri perma tarağıdır. Bir diğeri ise, wigodur. Wigonun ne olduğundan bahsedecek olursak eğer, wigo kurutma makinelerinin ucuna takılan başlıklardan biridir. Bir diğeri ise, bukleli saçlara özel şampuan, saç kremi ve şekillendiricidir.

Yani yılların eskitemediği saç modasının bakımında da illaki özen gerekecektir. Ayrıca perma da zevk meselesidir.

Hangi sezonda perma yapılır konusuna gelecek olursak, bahar aylarının sonu gibi olabilir. Yani yaz ayları ideal olacaktır.

Perma işleminde sadece düz saçı dalgalandırmak değil de, dalgalı saçın dalgaları ile oynamak da söz konusudur. Mesela saçı çok fazla dalgalı olan biri, dalgalarını büyütmek isteyebilir ve ona da böyle bir işlem uygulanır. Hatta saçı çok dalgalı olan biri, saçını tamamen düzleştirmek de isteyebilir. Bu işlem de yine uygulanabilir.

Perma konusunun video gösterimlerini merak edenler de yine Youtube gibi video platformlarından perma videolarına bakabilirler. Ya da yine internetten perma konusunda araştırma yapabilirler.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu