Sağlık

Penis Estetiği Nedir? Kimlere, Nasıl Yapılır?

Penis Estetiği Nedir? Kimlere, Nasıl Yapılır? Erkekler için en önemli sorunlardan biri penis boyutu, uzunluğu, büyümesi ve işlevselliğidir.

Penis Estetiği Nedir? Kimlere, Nasıl Yapılır? Günümüzde erkekler penislerinde çeşitli şekil bozuklukları, boyut sorunları, incelik ve eğriliklerden şikayet edebilmekte ve bu nedenle penis estetiği ameliyatını tercih etmektedirler. Birçok nedene bağlı olarak veya tamamen hasta talebi ile doğru orantılı olarak; penis uzatma ameliyatı, penis büyütme ameliyatı, penis eğriliği düzeltme ameliyatı, sünnet hataları düzeltme ameliyatları peniste yapılabilmektedir.

Penis Uzatma Ameliyatları

Penis uzatma ameliyatında uygulanılan yöntemde penis ile torbalar arasındaki mesafe artırılarak penisin alt kısmında normalde var olan ancak görünmeyen bir uzama sağlanır. Bu uzama durumu penisin hem sarkık hem de ereksiyon halindeyken ortaya çıkar. Tercih ettiğim bu penis uzatma ameliyatı peniste herhangi bir sertleşme, duyu, zevk ve his kaybı oluşturmamaktadır.

Ayrıca penis uzatma ameliyatında uygulanan bazı tekniklerde; Penis uzatma ameliyatları daha çok pubis kemiği ile penis kökü arasında yer alan subkutan ile kemik arasındaki asıcı bağın kesilerek penisin vücutta kalan bir kısmının çıkarılması esasına dayanır. Bu ameliyatın ereksiyonda değil normal pozisyonda penis boyunu arttırdığı bilinmelidir. Yani ereksiyonda boyutlarda bir değişiklik olmaz. Bu ameliyatın en büyük riski ereksiyon halinde penis stabilitesinin azalabilmesidir. Ben bu yöntemi uygulamıyorum ve önermiyorum.

Penis Büyütme Ameliyatları

Penis büyütme ameliyatları yağ enjeksiyonları, kompozit doku transferi ve dolgu malzemeleri sıkça günümüzde kullanılmaktadır. Bu yöntemler arasında en sık kullanılanı yağ transferidir. Ben şahsen penis büyütme ameliyatlarında yağ transferini tercih ediyorum.

Yağ transferi, vücudun bir bölgesinden alınan yağların aynı kişide özel işlemlerden geçirilerek başka bir bölgeye nakledilmesi işlemidir.

Aktarılan yağların yaklaşık %40’ı 6 ay sonra kalıcı olarak kalabilir. 6 ay sonra kalan yağlar ömür boyu kalıcıdır. Bu süreden sonra değişmez. Aktarılan yağların %40’ı kaldığı için gereğinden fazla enjekte ediyorum. Eriyen kısımlar eridikten sonra kalan miktar bize yeter. Ancak çok miktarda veya aşırı yağ transferi yapılması başarıyı artırmaz. Böyle bir durumda yağlar daha fazla erir ve yaşama potansiyeli olan diğer yağları da azaltır.

Peniste yağ transferi ne kadar başarılı olursa olsun bazı durumlarda tekrarlanması gerekebilir. Ayrıca hastalar sonuçtan memnun olsalar da 6 ay sonra tekrar penis büyütme ameliyatı talep edebilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu