Diyet

Mekke Gülü İle Zayıflama

İnsan sağlığı üzerinde birçok faydası bulunan Mekke gülü bitkisi, düzenli kullanım ile birlikte zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Mekke gülü, Hatmi çiçeği ve narçiçeği olarak bilinen Mekke gülünün birçok faydası bulunmaktadır. Hibiskus olarakta bilinen bu çayın, zayıflamaya da yardımcı olduğu bilinmektedir. Birçok kişinin günde 1-2 fincan içerek zayıfladığı ve ayda yaklaşık olarak 4-5 kilo verdiği bilinmektedir. Diyet listelerine hızlı bir giriş yapan Mekke gülü, kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Mekke Gülü İle Zayıflamak Mümkün mü?

Diyet listelerinde kullanmaya başlanan ve kısa bir sürede popüler olan Mekke gülünün zayıflamaya etkisi kanıtlanmıştır. Ayda yaklaşık olarak 4-5 kilo vermenize yardımcı olacak olan Mekke gülü aynı zamanda metabolizmanızı da hızlandıracaktır. Mekke gülü aynı zamanda ilk zamanlarda hızla ödem atmanızı bu sayede şişkinliklerinizi dindirmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda bağırsakların çalışmasını sağlayan Mekke gülü, kabızlık sorunu yaşayanlar tarafından da kullanılabilir.

Mekke gülü kısa bir sürede, kilo vermenize yardımcı olacak ve bağırsaklarınızla midenizi rahatlatacaktır. Fazla kullanılmaması gerektiği, yaklaşık olarak günde 1-2 fincan tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından tekrarlanmaktadır.

Mekke Gülü Nasıl İçilmelidir?

Mekke gülü içerek zayıflamak isteyenler; bir bardak suyun içerisine 1-2 çay kaşığı Mekke gülü atarak birkaç dakika kaynatmalıdır. Çay gibi demledikten sonra da süzülerek içilir. Çok sıcak veya soğuk içilmemesine özen gösterilmeli ve şeker atılmamalıdır. Dilerseniz, bal, tarçın ya da limon koyabilirsiniz. Sindirim sisteminizi hızlandıracak olan Mekke gülü aynı zamanda yağ yakımını da hızlandıracaktır.

Tok tutucu etkisi sayesinde Mekke gülü zayıflamaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kan şekerinizi dengeleyecek bu sayede kilo vermenize yardımcı olacaktır. Mekke gülü temini oldukça kolaydır. Aktardan veya bitkisel ürünler satan marketlerden temin edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu