Güzellik

Evde Saç Boyamak için Tüyolar

Neredeyse her kadın farklı saç renklerini tercih ederek saç bakımını yapar. İmaj değiştirmek ya da güzelleşmek için tercih edilen saç bakım ürünleriyle saçlarınızı evinizin rahatlığında boyamanız mümkün olacaktır. Evde saç boyamak için tüyolar ile siz de istediğiniz rengi evinizin konforunda elde edebilirsiniz.

Doğru Rengi Seçin

Saç boyama konusunda karar vermek için doğru rengi seçerek kararınızı verebilirsiniz. Öncelikle birkaç ton açık rengin tercih edilmesi, rengin açılmak isteniyorsa ton ton açılması saçın zarar görmesini önleyecektir.

Doğru renk seçimi yapabilmek için gerekenler, ten renginiz ve göz renginize uygun renkleri tercih etmektir. Ciddi renk farklılıklarından uzak durarak doğal ve size yakışacağını düşündüğünüz renkleri seçebilirsiniz. Saç boyamak oldukça basit bir işlem olduğu için kimseye ihtiyaç duymadan istediğiniz renge boyamanız mümkün olacaktır.

Evde Kolayca Saç Boyamak

Evde kolayca saçlarınızı boyamak için sağlam bir eldiven takarak, saçınızı şampuanlar gibi boyayı sürebilirsiniz. Sadece diplerinize sürerken zorlanıyorsanız, saçınızı 4 parçaya ayırıp at kuyruğu yapın ve sonrasında diplerinize sürerek saçlarınızın rengi dönünce yıkayın.

Saç boyarken her dip boyasında saç uçlarınıza boya sürmenize gerek yoktur. Ancak saçlarınız çok gürse size tek bir paket boyanın yeteceğini düşünmemelisiniz. Evde saç boyamak için pratik çözümler arayanlar için kaliteli saç boyaları tercih etmenin öncelikli olduğunu bilmeniz gerekecektir.

Evde Saç Rengini Açmak

Evde saç rengini açmak için tercih edeceğiniz birçok farklı yöntem vardır. Bunlardan biri, saçınızı 3-4 ton açarak zama yaymanız, diğeri ise sarı saç boyasının içine oriel katmanızdır. Ancak bu uygulamada saçını kapatmamanız önemlidir. Çünkü ısınan saçlarınız daha kolay renklerinin açılması nedeniyle yanabilir ve uçlarının kopması söz konusu olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu