Diyet

Mayo Klinik Diyet Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Mayo Klinik Diyet Nedir ve Nasıl Uygulanır? Mayo Klinik Diyeti yeni bir diyet değil ve kökü ta 1949 yılına dayanıyor. Daha önce, bu diyet moda bir diyetti. Üstelik diyetin kilo verdirdiği de sınanmış ve başarılı olduğu da görülmüştür. Ancak bu diyeti kalan yaşamınız boyunca uygulamanız gerekiyor. Diyet programını telefonunuza yüklüyorsunuz ve o sizi her gün yönlendiriyor.

Mayo Klinik Diyet Nedir ve Nasıl Uygulanır? Mayo Klinik diyeti, sağlığı iyileştirmek için bitki bazlı beslenmeyi teşvik eder. Bu diyet meyve ve sebzeleri bolca tüketmenizi önerir. Sabah akşam sürekli et içermeyen sebzeleri tüketmek o kadar kolay değildir. Bunun farkında olan diyetin uzmanları az miktarda et tüketmenize de izin veriyor.

Bol Meyve Sebze Tüketimi Öneren Akıllı Yazılım

Meyve ve sebzeleri bol bol tüketmenizi öneren bu diyet, insanların kilo vermesine yardımcı olabilir. Mayo klinik diyeti, nefsine hakim olmayı gerektiriyor. Programı indiriyorsunuz ve ne yiyeceğinizi programdan öğreniyorsunuz. Program sizin için yüzlerce farklı yemek tariflerini, diyet çerçevesinden çıkmadan sunuyor. Psikolojik destek de veren bir yazılım olduğunu hatırlatalım. Bu diyeti uygulamak için boğazı kısmak yeterli değil, egzersizler için de sizi yönlendirecektir. Ancak bu program bedava değildir, 3 aylığı 65 dolar olarak fiyatlandırılmaktadır.

Program sizi adım adım yönlendiriyor ve kilo vermenize yardımcı oluyor. Diyetle kilo vermek gerçekten bir işkencedir. Ama mide ameliyatı olmak istemeyenler için başka yok yok. Programa gönül rahatlığı içinde güvenebilirsiniz. Bir insanın yaşamak için ihtiyacı olan protein vitamin mineral tuz, karbonhidrat ve yağların oranı hesaplanmıştır. Size ölçülü olarak günlük kalori ihtiyacınızı karşılayacak ölçüde menüler sunulacak yemek tarifleri detaylı olarak verilecektir. Kilo verme sürecinde sık sık bilgilendirileceksiniz. Program size tüm rafine yiyecekleri yasaklayacak, protein yağı gerektiği ölçüde almanızı isteyecektir. Bilindiği gibi protein vücudun hemen hemen her sistemi için gereklidir. Cildinizde, kemiklerinizde, kaslarınızda, kanınızda, hormonlarınızda ve enzimlerinizde hep protein bulunur. Yağsız et, balık eti tavuk hindi eti küçük porsiyonlar olarak tüketilebilir ki haftalık beslenme programınızı abone olduğumuz Mayo Klinik diyet programında bulabileceksiniz. Bütün diyetlerde temel felsefe aynıdır; az yemek çok tüketmek. Çünkü yağ yakmanın başka bir yöntemi yoktur. Mayo Klinik Diyeti de aynı şeyi, teknolojiye ayak uydurarak ve zenginleştirerek sunuyor.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu