Yaşam

Kokulu Taş Top Gül Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kokulu Taş Top Gül Nedir ve Nasıl Yapılır? Son zamanlarda birçok farklı hobi ürünleri geliştirilmiştir. Bizde yazımızda bunlardan biri olan kokulu taş top gül nasıl yapıl yapılır? Bunu ele alalım.

Kokulu Taş Top Gül Nedir ve Nasıl Yapılır? Hobiye merak saran birçok kimse merak eder. Geliştirilen farklı uygulamalarla birlikte birçok hobi çeşidi çıktı. Boş zamanlarını değerlendirmek isteyen, bu işten para kazanan kişiler için oldukça cazip bir durum oluştu. Buna yönelik kursların ve dijital ortamlarda bunların eğitiminin olması da bunda etkendir. O zaman bizde yazımızda kokulu taş top gül nasıl yapılır? Bunu ele alalım. Fakat bundan önce kokulu taş top gül nedir? Bundan bahsedelim.

Kokulu Taş Top Gül Nedir?

Kokulu taş top gül hazır bulunan gül biçimindeki kokulu taşların strafor köpük üstüne yapıştırılmasıyla top gül formunun elde edilmesidir. Genelde nişan, düğün, kız isteme ve bebek doğumlarında hediye olarak tercih edilen bu hobi ürünü oldukça tercih ediliyor. O zaman yazımızın devamında kokulu taş top gül yapımını ele alalım.

Kokulu Taş Top Gül Yapımı

Kokulu taş top gül yapımı kolay malzemelere dayanan oldukça basit bir süstür. Hobi satan yerlerden yada internet üzerinden edineceğiniz bu malzemelerle sevdiklerine yada satışa sunmak üzere bunları yapmak mümkündür. O zaman kokulu taş top gül yapımında kullanılan malzemeler neler sıralayalım.

  • 12 cm kadar strafor top
  • Hazır kokulu taş güller
  • İstenilen renklerde tomurcuk güller
  • Sıcak ve soğuk silikon
  • 2 tane bambu çubuk
  • 5 metre kadar kınnap ip

Öncelikle bambu çubuklar kınnap ipi ile çevresi aralık kalmayacak şekilde dolanır. Daha sonra strafor topun içerisine bu bambu çubuklar yerleştirilir. Düz bir şekilde olmasına dikkat edilmedir. Strafor topun üzerine sıcak ve soğuk silikonlar sıkılarak hazır olan gül biçimindeki kokulu taşlar yapıştırılır. Arada boşluklar kalmışsa eğer buralara da istenilen renklerde tomurcuk güller yerleştirilebilir. Kokulu gül topu yapmak basit malzemeler gerektiren kolay bir işlemdir. Üstelik hazır kokulu taş gülleri satın almak yerine evde hazırlayarak maliyet düşürülebilir. Ek gelir elde etmek isteyenler için oldukça cazip bir üründür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu