Burçlar

Koç Burcu Mitolojisi ve Merak Edilen Detaylar!

Koç Burcu Mitolojisi ve Merak Edilen Detaylar! Koç Burcu Hakkında Merak Edilen Detaylar! Çeşitli eski yazılara göre, koç kurbanı eski zamanlarda yaygın bir uygulamaydı. Romalılar ve Yunanlılar, düşman şehirlerinin savunmasını geçmek için rampa şeklindeki silahları kullandılar.

Koç Burcu Mitolojisi ve Merak Edilen Detaylar! Yunan altın post geleneğine göre, Phrixus ve Helle’nin Athamas’ın soyunun hükümdarı olduğu söylenir. Babaları onları, tanrılara adak olarak kurban edilecekleri dağın zirvesine götürür. Ancak tanrılar çocuklardan çok üvey annelerin sunulmasını isterler. Aniden önlerinde altın postlu ve kanatlı bir boğa belirip onları güvenli bir sığınak olan Colchis’e götürmek için gönüllü olduğunda öldürülme tehlikesiyle karşı karşıyaydılar.

Koç Burcu İlişkilerinde Eğilimleri

Çoğu zaman Koç burcunda doğan kişiler, ilişkilerinin sorumluluğunu üstlenen kişilerdir. Onlara bir son vermek zorlu bir girişim olacak. Duruma karşı “Ben de buradayım” tavrını benimserler. Bazı kişiler bunu aşırı otoriter bir konum olarak görebilir. Olgunlaşmamış olmaları ve sınır kavramını kavrayamamalarının bir sonucu olarak, bu engelleri aşmak için sabırsızlanırlar ve kurallara uyma konusunda meydan okurlar. Her zaman hoş bir tavır sergilerler.

Koç Burcu Avantajları

Bir koçla çalışmak için cesur ve açık olmalısınız. Koç burcunda bu canlılık aşikardır. Koç ile iletişim kurarken, onların size karşı açık sözlü ve dürüst olmalarını bekleyebilirsiniz.

Koç Burcu Zayıflıkları

Koç burcunun cömertliğinin diğer tarafı, bazen oldukça bencil olabilmeleridir. Sizin nasıl hissettiğinizi anlayamayacak kadar kendisiyle meşgul olabilir. Çok geç olmadan harekete geçecek zamanı olmayabilir. Koçun fitili kısadır ve sinirlendiğinde yıkıcıdır. Bazen inatçı ve uzlaşmaz olabilir. Özellikle Koç kadınları için ilişkilerde bu faktörlerle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Bu kişi genellikle zamanını kendi başına geçirir.

Pek çok çekici niteliğinin bir sonucu olarak, karşı cinsten üyelerin ilgisini sıklıkla çeker. Bununla birlikte, çekiciliklerine rağmen, ilişkileri belirli beklenmedik sorunlar nedeniyle sürtüşmeler ve zorluklarla karşılaşabilir. Koçlar, yoğun duygularını yönlendirmeyi ve partnerlerine karşı daha nazik bir tavır benimsemeyi öğrenirlerse çok fayda sağlayacaklardır. Baskın ilişki tutumları nedeniyle uyumlu bir eş bulmaları zor olabilir.

Erkeksi bir burç olarak Koç, liderliği ele geçirmeyi ve kenarda durmamayı tercih eder. Ortaklıklarında ateşin enerji verici ve hükmedici niteliklerini kullanırlar. Özellikle Koç kadınları bunu bir zorluk kaynağı olarak görebilir. Bunun nedeni, erkeklerle ilişkilerinde bu burçta doğan kadınların daha rekabetçi olmaları ve kendilerini sürekli olarak erkeklerle karşılaştırmalarıdır.

Koç burcunun ilişki tarzı açık ve dürüsttür. Çok fazla Koç enerjisine sahip kadınlar, başarı için eşleriyle rekabet etme eğilimindedir ve bu, nihayetinde başarsalar bile sürtüşmeye neden olabilir. Bu başarma dürtüsü, altta yatan yetersizlik duygularından kaynaklanıyor olabilir.

Romantizm söz konusu olduğunda, Koç insanları kaygısız ve cüretkardır. Doğal olarak dışa dönük ve kendinden emin olduklarından, genellikle sonuçlara atlarlar ve sonuçları düşünmek için duraklamadan inisiyatif alırlar. Onlar için yapmak düşünmekten daha önemlidir. Ancak Venüs de Koç olduğunda burcunda Koç enerjisi fazla olan bir kişi aşkı pipetten su gibi içebilir. Aşk söz konusu olduğunda, Koç cesur ve azimlidir. Yeni bir çığır açabilirler.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu