Dekorasyon

Kesme Tahtalarınızı Sanat Eserine Dönüştürecek Harika Fikirler

Mutfaklarda en sık kullanılan eşyalardan biri olan kesme tahtaları birkaç küçük dokunuşla sanatsal bir parça haline dönüşebilmektedir. Üstelik bunun için çok fazla para harcamaya da gerek yoktur. Eskimiş kesme tahtaları bu sayede yenilenmekte ve kullanışlı hale gelmektedir.

Kesme tahtasını farklı amaçla kullanmak ve değerlendirmek için tebeşir boyası ile mesaj panosu hazırlanabilir. Bu tahta alışveriş listesi ya da küçük notlar alınan bir tahta olarak kullanılabilmektedir.

Eğer kesme tahtasının askı şeklinde tutma yeri varsa bu durumda iyi bir havluluğa çevrilebilir. İstenilen renkte boyanan kesme tahtaları şık bir havluluk olarak duvara asılabilir. Bu sayede farklı ve dekoratif bir görüntü elde edilmektedir.

Kesme tahtalarının düz ve sade görüntüsünden sıkılanlar için ahşap boyası yardımıyla farklı tasarımlar çizilebilir. Bu sayede hazırlanan kesme tabağı sunum tabağı olarak değerlendirilebileceği gibi dekoratif olarak da kullanılabilir.

Kesme Tahtaları İçin Farklı Fikirler

Kesme tahtaları çiçeklik olarak da kullanılabilmektedir. İlk duyulduğunda kulağa garip gelse de ahşap bir kâse ikiye bölünüp silikon yardımıyla kesme tahtasına iki parça halinde yapıştırıldığında hoş bir saksı ortaya çıkmaktadır. Bunun haricinde tahtayı matkap ile delerek içerisine küçük kâseler yerleştirilebilir. Bu şekilde saksı olarak kullanılabileceği gibi hoş bir sunum kabı olarak da tercih edilebilir.

Ahşap üzerine hobileri olan kadınlar için kesme tahtası ile farklı tasarımlar da yapılabilir. Tahtanın üzerine yapılacak oyma ve işlemeli desenler ile kesme tahtaları kullanmaya kıyılamayacak kadar güzel hale gelmektedir. Büyük kesme tahtaları çerçeve olarak da değerlendirilebilir. Tahtanın orta kısmına gelecek şekilde resim yapıştırıldığında farklı bir görüntü elde edilmektedir. Üç tane tahta için aynı işlem yapılıp duvara asıldığında mutfaklar ya da diğer odalarda resim köşesi yapılabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu