Moda

Oskar Adayları Kırmızı Halıda

Her sene Mart ayı başında dağıtılan Oscar Ödüllerinde geri sayım başladı. Bu yılın en iyi filmleri, en iyi oyuncuları ve en iyi yönetmenleri belirlenecek. Sinema endüstrisi sonuçları dört gözle bekliyor. Son yıllarda filmlerden başka ünlü kırmızı halı yürüyüşü de popüler oldu. Törene gelen ünlü isimler o ünlü halıda yürüyerek ödül töreninin yapılacağı salona giriyorlar. Ve moda dünyası ünlülerin kıyafetleri ile çalkalanmaya başlıyor.

Kim En Şık Kimler Rüküş?

Bu yıl kim ne giyecek şimdilik bir sır. Biz de geçen yıllarda görülen ünlü kıyafetleri, beğenilen ve eleştirilenleri hatırlatmak istedik. Eleştirilenler arasında yer alan bazı kıyafetlerin görüntüsü hala hafızalardan silinmedi. Zaten internet artık hiçbir şeyi anılardan silmiyor ki. Oscar töreninde olmasa bile ünlü şarkıcı Rihanna’nın başka bir açılışta giydiği kıyafet sürekli hatırlananlardan biri olacak. 2015 yılında, dünyaca ünlü moda dergisi Vogue tarafından düzenlenen bir galaya katılan Rihanna, üzerindeki elbiseyle yok artık dedirtmişti. Ünlü bir tasarımcının elinden çıktığı söylenen kürklü ve kuyruklu sarı elbise bazıları tarafından pizzaya benzetilmişti.

Tasarımı yere düşmüş muz kabuğuna veya uçaklardaki acil çıkış brandasına benzetenler bile oldu. Geçtiğimiz yıllarda kırmızı halı üzerinde yürüyen isimlerden olan Lupita Nyong ise beyaz renkli ve sırt dekolteli elbisesinin üzerinde tam 6000 inci taşımıştı.

Abiye Kıyafetlerde Şıklık Kavramı

Bu örneklerden sonra konuyu abiye kıyafetlerde şıklık kavramına bağlayabiliriz. İşin püf noktası abiye kıyafetlerde abartıdan kaçınmaktır. Usta modacılar zarafetin ancak sadelik temelinde yaratılacağını bilir. Bu yüzden başka bir ünlü aktris olan Scarlett Johansson’un tatlı yeşil renkli sade elbisesi herkesten olumlu puan almıştı.

Yani tasarım ve pahalılık yerine kişinin kendine yakışanı giymesi daha iyi bir seçim oluyor ve kırmızı halıdaki zarafet bu şekilde damgalanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu