Teknoloji

iPhone Animasyonları Ne İşe Yarar, Nasıl Kapatılır?

iPhone Animasyonları Ne İşe Yarar, Nasıl Kapatılır? Bu yazımızda özellikle iPhone kullanıcıları için bir süre sonra can sıkıcı bir hal almaya başlayan iPhone animasyonları nasıl kapatılır? Sorusunu ele alacağız.

iPhone Animasyonları Ne İşe Yarar, Nasıl Kapatılır? Sorusu birçok kullanıcı tarafından sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bu soruya bakacak olursak iOS’ta yer alan uygulamaların da nasıl kapandığına tamamen alışkın olarak telefon tarafından sunulan animasyonlar bir süre sonra can sıkıcı bir hale gelmeye başlayacak. Çünkü bu animasyonlar hem gözleri yorması açısından hem de telefonu yavaşlatması açısından istenmeyen bir durum olarak görülmektedir.

iPhone Animasyonları Kapatma

İphone tarafından sunulan animasyonları kapatmanız açısından sizlere de sunulmuş olan iPhone animasyonları nasıl kapatılır sorusunu da ele alarak bu soru üzerinden harekete geçmeniz gerekmektedir. Çünkü burada sunulan kapatma işlemi açısından atmanız gereken adımları takip ederek animasyonları kapatmak da gerekebilmektedir.

Burada yapmanız gereken ilk işlem uygulama üzerinden ayarlar sayfasına giriş yapmanızdır. Bir sonra ki işlem ise burada yer alan genel bölümüne giriş yapmanız gerektiğidir. Ayarlar sayfasına tıkladıktan sonra genel sayfasının olduğunu görmüş olacaksınız.

Burada özellikle erişilebilirlik seçeneğine tıklayınız. Burada yer alan alanda özellikle direkt olarak sunulan hareketi azalt seçeneği sunulacaktır. Burada bulunan butona da tıklayarak o alanın da aktif olarak sunulmasını sağlamanız mümkündür.

Bu işlemi uyguladıktan sonra ise iPhone telefonları için animasyonların kapatılmasını sağlamış olacaksınız. Bu işlem sayesinde iPhone telefonlarında bir süre sonra gözleri yoran ve sürekli olarak telefonun yavaşlamasını da sağlayarak aynı zamanda pil gücünü tüketen animasyonlardan da kolay ve hızlı bir şekilde kurtularak daha iyi bir telefon kullanımı da sağlamış olacaksınız. Bu açıdan önemli bir işlem olan iPhone animasyonları yavaşlatma sayesinde birçok açıdan kolay bir işlem olarak görülmektedir.

iPhone Animasyonlar Ne İşe Yarar?

iPhone tarafından sunulan animasyonlar özellikle JailBreak uygulamasının da kullanımı açısından büyük bir önem taşımaktadır. Burada özellikle İOS 9.3 tarafından sunulan iPhone telefonları hakkında sizlere verilen Jailbreak uygulamasının kullanımı açısından animasyonları da aynı zamanda kapatma şansı da bulunmaktadır. Siz de bu iPhone animasyonlarını kapatabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu