Teknoloji

Akıllı Telefonlarda Uygulama Sıfırlama Avantajlı Mı?

Akıllı Telefonlarda Uygulama Sıfırlama Avantajlı Mı? Akıllı telefonlarınızda herhangi bir sorun ortaya çıktığı zaman ne yapmanız gerekir? Telefonlarınızı sıfırlayarak eski haline döndürebilir misiniz?

Akıllı Telefonlarda Uygulama Sıfırlamanın Avantajı Bulunuyor Mu? Akıllı telefonunuzdaki uygulama tercihlerini neden sıfırlamalısınız? Android v iOS işletim sistemine sahip telefonlar zamanlar performans kaybı yaşayabiliyor. Eğer telefonlarınız kullanım sırasında kötü bir performans gösteriyorsa uygulama ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemlerinde yönetici izni gerekir. Sıfırlama işleminden sonra uygulama sağlıklı bir şekilde yüklenmektedir. Uygulama sıfırlama işlemini özellikle tarayıcılarda problem yaşayan kullanıcılar tercih edebilir.

Uygulama Tercihlerini Neden Sıfırlamalısınız?

Telefonda kullanılan uygulamalar doğru bir şekilde sıfırlama yolunu tercih edebilirsiniz. Sıfırlama işlemleri tamamen telefon sahibinin izniyle gerçekleştirilir

Uygulama tercihlerini sıfırlama işlemlerinde tüm kayıtlar silinir. Sorun ilk görüldüğünde ön belleği silmenizi tavsiye ediyoruz. Ön belleği silmenize rağmen sorununuz çözülmemesi durumunda uygulama ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Uygulama tercihlerinizi sıfırladığınız zaman veriler herhangi bir şekilde etkilenmez.Ancak tarayıcılar üzerinde bulunan veriler silinir.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Sıfırlama işlemini yapmadan önce belirli kurallara dikkat etmeniz gerekir. Uygulama tercihlerini sıfırlamanız sonrasında bu komutu geri alamazsınız. Bazı ayarlar geri dönüş yapılamayacak şekilde silinecektir. Sıfırlama sonrasında uygulama üzerinde kapattığınız izinlerde aktif hale gelecektir. Tercihleri sıfırladığınız zaman ayarlarınızı tekrar oluşturmalısınız. Uygulama tercihlerini sıfırlarken her adımı doğru şekilde yapmalısınız.

Uygulama tercihlerini sıfırladığınız zaman telefon verimi de artacaktır. Bu yöntem sayesinde uygulama sorunlarını bitirebilirsiniz. Uygulama tercihlerini sıfırlamak için bazı adımları uygulamanız gerekir. Uygulama tercihleri nasıl sıfırlanır? Uygulama tercihlerini sıfırlamak için;

  • Ayarlar – Uygulamalar bölümüne giriş yapın,
  • Uygulamalar – Bildirimler kısmını seçin,
  • ‘…’ menüsüne dokunun,
  • ‘Uygulama Tercihler Sıfırla seçeneğini işaretleyin,
  • İşlemi onaylayın.

Android ya da iOS işletim sistemine sahip telefonlarda performans kaybı görülüyorsa bu işlemden yararlanabilirsiniz. Bu uygulama günümüzde de telefonlarda aktif bir şekilde çalışmaktadır.Sıfırlama işleminde tüm verilerin silineceğini unutmamanız gerekir. Bu nedenle sıfırlamaya başlattığınızda geri alınamayacak fabrika ayarlarına geçiş yapılacaktır. Uygulamayı ise devre dışı bıraktığınız zaman bazı devre dışı kalan izinlerde aktif hale gelecektir. Uygulama sıfırlama sayesinde çalışmayan programları yeniden sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu