Hamilelik

Hamilelikte Ağda Yapılır Mı, Nasıl Yapılır?

Hamilelikte Ağda Yapılır Mı, Nasıl Yapılır? Anne adaylarının en fazla merak ettiği sorulardan biri de hamilelikte ağda yapılır mı sorusu olmaktadır. Bu konuda pek çok farklı piyasada yer alır.

Hamilelikte Ağda Yapılır Mı, Nasıl Yapılır? Her zaman en doğru bilgilere uzman doktorunuz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ancak ağda yapılıp yapılmayacağı konusunda uzmanların görüşleri belirlidir. Uzmanlar ağda yapılır ya da yapılmaz demeden önce tüylerin hangi yöntem ve hangi şekilde alınması gerektiğine vurgu yapar.

Ağda Yapılan Ortam Steril Olmalı

Doktorlara göre hamilelik döneminde ağda yapılabilir. Ancak bu dönemde hamilenin vücudu daha hassas olduğu için bağışıklık sistemi de daha zayıftır. Bu nedenle de ağda yapılacak ortamın en iyi şekilde steril olması gerekir. Aksi durumda anne adayları için pek çok istenmeyen ve ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir. Ağda yapılacaksa evde en temiz ortam oluşturulmalıdır. Genel olarak düzenli alınan tüyler, hamilelik döneminde kadınları rahatsız edebilir. Bunun önüne geçmek için de kadınlar ağda yapmak isteyebilir. Ağdayı evde uygun ortamda yapmada hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Ağda salonları konusunda da uzmanlar kesin bir şekilde uyarı yapar. Hamilelikte steril ortamda ağda yapmak önemli olduğu için temizliğinden emin olunmayan ağda salonlarından uzak durmak gerekir.

Acının Çok Hissedildiği Durumlarda Ağda Yapmaya Son Verilmeli

Hamilelik dönemi ile birlikte kadınların vücutları çok daha hassas bir hal alır. Bu durumda da daha fazla acı hissi ortaya çıkar. Her zaman yapılan ağda bile hamilelik dönemi ile birlikte son derece acı verici bir hale dönüşür. Bu nedenle de ağda nasıl yapılmalı diye soran kadınlar bu acıya katlanabildiği ölçüde devam ederek ağda yapmalıdır. Acının çok fazla arttığı durumlarda ise ağdadan vazgeçmek gerekir. Ağda dışında tüy dökücüler de hamilelik döneminde kullanılmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu