Güzellik

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri Nelerdir?

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri Nelerdir? sorusu bir çok kadın tarafından merak edilmektedir. Doğru makyaj yapmak kadınlar için oldukça önemlidir. Makyajın tamamlayıcısı olan allığı da yüz şeklinize göre doğru bir şekilde sürmeniz gerekmektedir. Peki siz allığı yüz şeklinize göre doğru sürüyor musunuz?

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri Nelerdir? Makyajın olmazsa olmaz malzemelerinden biri de allık olarak belirtilir. Daha güzel bir görüntü için uygulanan allığın mutlaka yüz şekline göre sürülmesi gerekir. Peki yüz şekillerine göre allık nasıl sürülür, teknikleri nelerdir?

Hangi Yüz Şekli Allığı Nasıl Sürer?

Kadınlar için yüz şekline göre allık nasıl sürülür sorusu son derece önemlidir. Allık, kadınların yüz hatlarını ortaya çıkarmak için uygulanır. Bu sayede de daha keskin bir yüz elde edilir. Güzel bir görüntünün ortaya çıkmasında da bu keskin hat oldukça önemlidir. Kadınların güzel bir görüntü elde etmesinde allığın nasıl sürüldüğü oldukça büyük öneme sahiptir. Bu sayede de sorunsuz bir şekilde yüz hatlarına ulaşma elde edilir. Kadınlar kendilerine en uygun olan allık sürülme yöntemine ulaşmak ister.

Oval Yüzlere Allık Nasıl Sürülür?

Oval yüze sahip kadınların elmacık kemikleri zaten belirgindir. Bu nedenle de sadece basit birkaç dokunuş ile daha mükemmel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bunun için elmacık kemiğinin tam üstüne biraz allık uygulamanız yeterli olur. Allık uygulaması sayesinde de var olan görüntü daha da net bir hale getirilir.

Yuvarlak Yüzlere Allık Nasıl Sürülür?

Yuvarlak yüze sahip kadınların hem elmacık kemiklerini ortaya çıkartmaya hem de daha ince bir görüntü oluşturmaya ihtiyacı vardır. Bunun için de yapılması gereken elmacık kemiğinden şakaklara kadar olan kısma allık uygulanmasıdır. Allık uygularken fırça seçimi de bu noktada önemlidir. Yuvarlak yüze sahip olan kadınların allık sürerken yelpaze fırça tercih etmesi istenir.

Kare Yüzlere Allık Nasıl Sürülür?

Kare yüze sahip kadınlar bu yüz hatlarını biraz da olsa yumuşatmak ister. Bu nedenle de kesinlikle elmacık kemiğinizin üzerine allık sürmeyin. Bunun yerine burnun biraz yanından başlayarak aşağıya doğru inmeniz başarılı allık uygulaması elde etmenize yardım eder.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu