Moda

Gömlek Elbise Giymenin 5 Püf Noktası

Sizlere son dönemin modası olan gömlek elbise giymenin 5 püf noktası hakkında bilgi veriyoruz. Giydiğiniz gömleğin sizi en iyi şekilde göstermesi, yapmış olduğunuz aksesuar ve ayakkabı kombinleri hakkında öneriler sunuyoruz. Bu bilgiler dahilinde şık görünmeyi başarabilirsiniz.

Bedeninize Uygun Boy Gömlek

Her şeyden önemlisi kişinin bedenine uygun gömlek elbise seçmesidir. Ne çok bol ne de çok dar olacak gömlek elbiselerden kaçınmalısınız. Özellikle belinize oturması önemlidir. Bol olan gömlek elbiselerde bel kısmında mutlaka kemer kullanılmalıdır.

Size En Uygun Boyu Tercih Edin

Aldığınız gömlek elbisenin nasıl duracağı, boyuyla da alakalı bir durumdur. Boyun en iyi şekilde durması için mümkün olduğunca ya diz altı ya da diz üstü kalmasını sağlayın. Bu sayede sorun yaşamayacaksınız. Midi boy ya da mini boy olan gömlek elbiseler tercih edebilir. Eğer boyu sizin için uygunsa, gerisi tamamen doğru bir kombin ile en gözde şıklığa erişmenizi sağlayacak.

Renk Seçiminizi Teninize Uygun Belirleyin

Alacağınız gömlek elbiseyi gömlek elbise modelleri arasından seçeceksiniz. Modeli belirlemenizin arından renk seçimi de en modeli kadar önemli olacaktır. Teninize uygun olan renk seçimi ile olduğunuzdan çok daha zayıf ya da uzun gözükebilirsiniz. Bunun için ten renginize uygun olan gömlek elbiseyi tercih edin.

Spor Ayakkabı ile Spor Şıklık Yakalayın

Gömlek elbiselerde en özel kombin, spor ayakkabı ile tamamlandıklarında oluyor. Kombinin tamamlanması için gömlek elbisenizin rengine göre ayakkabınızı seçebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra, hem rahat hem de şık bir kombin olduğunu göreceksiniz.

Abartılı Aksesuarlar Kullanmayın

Spor şıklıkta en güzel gömlek elbise kombinleri için çok sayıda aksesuar kullanmayın. Saat ya da kolye sizin için yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu