Dekorasyon

Fayans Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Son dönemlerde pek çok farklı modellerinden dolayı fayans seçimi daha zor bir hale gelmiştir. Fayanslar kolay temizleme özelliği sayesinde kısa süre içerisinde hayatımızda oldukça büyük bir yer elde etmeyi başarmıştır. Banyolarda, tuvalette ve mutfakta kadınların kolaylık nedeni ile zeminde ve duvarlarda ilk tercihi fayans olmuştur. Üstelik son dönemlerde herhangi bir şekilde yalıtım probleminin yaşanmadığı evlerde, antrede de fayans kullanımı karşımıza çıkmaktadır.

Fayansların farklı alanlarda kullanılması, her alan için ayrı bir fayans çeşidinin kullanılmasını ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle fayans seçiminde bu ayrıma dikakt etmek gerekir. Hangi alan için fayans seçiyorsak; o alan için üretilmiş modeller arasından tercihte bulunmalıyız.

Fayans Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar 1Banyo İçin Fayans Seçimi

Banyolar genellikle karanlık bir alana sahiptir. Bu nedenle de banyo dekorasyonunda açık renk fayans kullanmak oldukça önemlidir. Banyo fayans seçimi için açık renk dışında evin genel çizgisine uygun modeller de tercih edebilirsiniz. Çünkü banyolardaki fayans desenleri, geleneksel ya da modern çizgilere sahip olabilir. Siz de oluşturmak istediğiniz banyo görünümüne bu sayede kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Renkli fayanslar son dönemlerde banyo dekorasyonunda oldukça tercih edilir. Renkli kişiliğini ortaya çıkarmak isteyenler için en etkili modeller arasında yer alır. Ayrıca yaratıcı dekorasyonlara önem verenler için de üç boyutlu banyo fayans modelleri oldukça tercih edilen modeller arasında yerini alır.

Mutfak İçin Fayans Seçimi

Mutfak fayansı seçilirken öncelikle kaliteli ürün tercih etmek gerekir. Özellikle kolay temizlenebilen mutfak fayans modelleri içerisinden kendi tarzınızı yansıtan ürünlere yönelebilirsiniz. Bu sayede hem mutfaklarınıza estetik bir görüntü kazandırabilirsiniz. Hem de kolay temizleme özelliği sayesinde temizlik işlerinde zaman kazanabilirsiniz. Doğru fayansı tercih ederek kullandığınız alanda farklılık oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu