Yaşam

Evin Havasını Temizleyen Bitkiler

 

 

Evinizin Havasını Değiştirin

Hedera Duvar Sarmaşığı: Zarif aynı zamanda dekoratif bir çiçek olan hedera ormanlarda ve gölge bahçelerde yetişen bir bitkidir. Sarmaşık gibi büyür ve her evde bulunması gereken bir bitkidir. Bakımı oldukça kolay, Fazla sıcaktan hoşlanmaz, Aşırı sıcak olan ortamlarda Yaprakları kurur, kahverengiye döner.

 

  Duvar sarmaşığı bitkisinin özellikleri: Serin yerlerden hoşlanır, Yaz Aylarında evde veya bahçede bakılıyorsa, gölge tercih edilmelidir. Kışın mümkünse bulunduğu ortamda ışık sağlanmalı, Bitkinin yaprakları arada birde olsa mutlaka nemlendirilmeli, iki senede bir daha büyük saksıya alınmalı, Dallarında açan çiçeklerle kolayca çoğaltılabilir.


 

Aglaonema: Bitkinin anavatanı çin, en popüler olan bitkilerden dir. Saksısı oldukça alçak ve geniş olmalı ve sık sık saksısını değiştirmelisiniz.

     Aglaonema bitkisinin özellikleri: Nemli ve ılık havayı sever. Rüzgardan mutlaka korunmalı, Direk gün ışığına kesinlikle koymayın, Kış aylarında fazla sulamayın. Yapraklarını belirli zamanlarda nemlendirin. İlkbahar aylarında yapraklarından çoğaltabilirsiniz.


 

Evinizin Havasını Değiştirin

Paşa Kılıcı:  Salon bitkileri içinde en kolay yetişenidir. Hemen hemen hiçbir olumsuzluktan etkilenmez diyebiliriz. Etkileyen tek şey kış aylarında fazla sulanmasıdır.

 

 

 

  Paşa kılıcı bitkisinin özellikleri: Gün ışığı veya gölgede olması bitkiyi etkilemez, Kış ayı hariç hergün sulayabilirsiniz, Kışın sadece ayda bir kere sulanması yeterlidir. Saksının çok fazla değişmesine gerek yok nadiren değiştirilmesi yeterli.


 

Evinizin Havasını Değiştirin

   Chlorophytum Kurdele çiçeği: Kurdele çiçeği çok kolay yetişir, sıcak, soğuk, gölge, güneş ve kuru havalardan etkilenmez.

   Kurdele çiçeğinin özellikleri: Direkt olarak gün ışığına koyulmamalıdır. Bahar ve yaz aylarında sürekli sulanabilir. Kış aylarında ise sulama azaltılmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu