Güzellik

Böğürtlen Maskesi ve El Losyonu

Yabani bir meyve olan böğürtlen pek çok fayda ile insanların karşısına çıkar. Siz de böğürtlen maskesi ile istediğiniz sağlıklı cilde sahip olabilirsiniz.

Böğürtlenin Faydaları

Böğürtlen hem tadı hem kokusu hem de sağladığı cilt faydası ile pek çok konuda insanlara yardım sunar. Böğürtlen uzun zamandır insanların severek tükettiği bir meyvedir. Severek tüketilen bu meyvenin zaman içerisinde ne kadar faydalı olduğu da anlaşılmıştır. Bunun üzerine de insanlar böğürtlen maskeleri ile cildin daha parlak ve canlı bir görünüme ulaşmasında önemli etki elde eder.

Böğürtlenin kokusu da pek çok kişi için son derece önemlidir. Bu nedenle de kokusunu kalıcı hale ulaştırmak için böğürtlen içerikli el losyonu hazırlanmıştır. Böylece insanlar sevdikleri kokuyu her an yanlarında taşıma olanağı da bulur.

  • Böğürtlen yüksek miktardaki C vitaminine sahip olması ile ortaya çıkar. Bu sayede cildin tüm C vitamini eksikliğini tamamlar.
  • Güneş yanığı sonucunda ciltte bir takım lekeler oluşur. Böğürtlen faydaları arasında cilt lekelerini ortadan kaldırma da bulunur. Hazırlanan maske sayesinde güneşe bağlı olarak ortaya çıkan lekelerden kurtulabilirsiniz.
  • Cildin erken yaşlanması nem dengesini kaybetmesi ile de alakalı olabilir. Bu nedenle de cilde sürekli olarak nem takviyesi yapmak gerekir. Ancak bu sayede cilt oldukça sağlıklı bir görüntüye ulaşır.
  • Cildin ölü derilerden arındırılmasında da cilt maskesinden faydalanabilirsiniz. Cildin yenilenmesi ve temizlenmesi noktasında kişilere doğal bir fayda sağlar.

Böğürtlen Maskesi Hazırlanışı

Böğürtlen maskesi yapımı en kolay maskeler içerisinde yer alır. Bir yemek kaşığı süt ve beş adet böğürtlen ile hazırlanır. Böğürtlen maskesi için öncelikli olarak çatal yardımı ile ezilen böğürtlenler ile sütü karıştırınız. Daha sonra cildinize uygulayarak istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu