Sağlık

Aşırı Terleme Sorunu Olanlara 10 Dakikada Çözüm

İnsanların çok sık bir şekilde şikâyet ettikleri sorunlar içerisinde aşırı terleme sorunu da gelir. Bu sorundan kurtulmak için de en kesin çözüme ulaşmak istenir.

Aşırı Terleme Sorunu

İnsanların günlük hayatını etkileyen aşırı terleme sorunu nedeni ile baş etme yöntemleri oldukça önemlidir. İnsanlar sosyal hayatlarında terleme sorunu ile karşı karşıya kalmak istemezler. Çünkü terlemek görüntü olarak son derece rahatsızdır. Ayrıca terleme ile bağlı olarak oluşan koku da insanları rahatsız ede. Bu nedenle de insanlar, terleme sorununu kesin bir şekilde çözüme ulaştırmak için de pek çok yöntem denenir.

Terleme sorununu ortadan kaldırmak için yapılan uygulamalardan biri de botoks yöntemidir. Botoks yöntemi ile kişilerin terleme sorunu ortadan kalkar. Geçici süreliğine de olsa terlemeden kurtulmak isteyen kadınlar için büyük öncelik terleme sorunudur.

Botoks Yöntemi İle Terlemeye Çözüm

Aşırı terleyen bölgeler genellikle avuç içi, koltukaltı ya da ayak tabanıdır. Bu bölgelere uygulanan botoks yöntemi ile 6 ile 9 ay arasında tekrar terleme olmaz. Ayrıca botoks uygulaması her yinelendiğinde terleme yaşanmama süresi de uzar. Uygulama tekrarlandıktan bir süre sonra da artık kişiler botoks uygulamasına ihtiyaç duymaz. Çünkü bir süre sonra terleme tamamen ortadan kalkar.

Botoks sırasında terleyen noktalara iğne ile uygulama gerçekleştirilir. Hastanın uygulama sırasında hiçbir acı hissetmemesi için de lokal anestezi altında botoks yapılır. Botoks yapıldıktan 15 gün sonra hasta tekrar kontrolden geçer. Eğer terleme sorunu tam anlamı ile geçmediyse yeniden ufak işlemler yapılır.

Botoks uygulanmadan önce alkol kullanımına ara verilmelidir. Ayrıca kol altı kıllarının temizlenmesi de terleme tedavisi için botoks kullanılmadan önce yapılacaklar arasında yerini alır. Bu sayede botoks etkisini en doğru şekilde gösterir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu