Sağlık

Yüz Hatlarındaki Aşırı Zayıflık İçin Ne Yapmalı?

Kilo verme sürecinin görünüşe yönelik riskli taraflarından biri yüzün çökmesidir. Fazlalıkların eriyip gitmesi sevindiricidir ama “yüzün çökmüş senin” sözü moral bozucudur. Bu yüzden zayıf yüz nasıl dolgunlaşır diye düşünüp durabilirsiniz.

Zayıflama rejimleri belli bölgelerin zayıflamasını sağlamaz, toplu bir kilo kaybını hedefler. Bu süreç içinde yüzünüz de incelebilir. Yüz çizgileriniz soluklaşır ve yanaklar içeri çöker, göz altları morarabilir. Kişi yaşlı ve yorgun bir görünüme geçebilir. Uygulanan diyet sırasında yüz hatlarında aşırı zayıflık için ne yapmalı konusunda biraz daha özen göstermek yeterli olacaktır. Bu özen ise diyetisyenler tarafından yüz jimnastiği ya da yüz yogası şeklinde belirtiliyor.

Yüz Yogası Egzersizleri

Öncelikle belirtmek gerek ki erkekler daha güçlü kemik ve deri yapısına sahip oldukları için yaptıkları diyet sürecinde yüz çökmesi sorunu ile pek karşılaşmıyorlar. Fakat tavsiye edilen yüz yogasının sonuçta herkes için yararlı olduğu bilinmektedir. Bu basit egzersizler;

  • Yanakların içeri çekilip sonra şişirilmesi,
  • Şişen yanaklardaki havanın bir top gibi sağa sola taşınması,
  • Dudakların kapalı halde büzülüp açılması,
  • Dudakların açık haldeyken ağzın büzülüp açılması,
  • Gözlerin kapatılıp ağzın iyice açılması gibi basit hareketlere dayanıyor.

Yüzden kilo almak aynı zamanda her zaman anlatılan sağlıklı zayıflama yöntemlerini uygulamakla da mümkündür. Şok eden diyetlerden uzak durmak, düzenli spor yapıp hareketli bir yaşam tarzına geçmek (spor insana mutluluk verir, çünkü seratonin salgılatır), sigaradan vazgeçip bol bol su içmek, cildi güneşten korumak da yapılacaklar arasındadır.

Yüzden nasıl kilo alınır sorusunun yanıtları içinde fazla yüksek olmayan bir yastık kullanarak günde sekiz saat düzenli uyumak da var. Okunduğu üzere bu konu sağlıklı yaşama ve sağlıklı kilo verme konusundan ayrı olarak ele alınmıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu