Burçlar

Yükselen Burç Hesaplanırken Nelere Bakılır?

Yükselen Burç Hesaplanırken Nelere Bakılır? Yükselen burç hesaplama noktasında bakıldığı zaman aslında en profesyonel işin, bir astrologdan ve uzman tarafından destek alınıyor olmasıdır.

Yükselen Burç Hesaplanırken Nelere Bakılır? Çünkü astroloji bir bilimdir. Bir bilime ilişkin de bu şekilde birçok yenilikten yararlanmak her zaman mümkün olan bir durumdur.

Yükselen Burç Hesaplanmasında Neden Doğum Saatine Önem Verilir?

Yükselen burcun hesaplanması adına kesinlikle doğum saatinin bilinmesi önemlidir. Bunun için gerekli adımların atılması ve gerekli argümanların da bu kapsamda incelenmesi önemli olmaktadır.

  • Bir kişinin doğum saati
  • Doğum yeri
  • Doğum tarihi

Bu üç maddeye bakılarak yükselen burç hesaplaması yapılır. Burada doğum saati en önemli konulardan biridir. Burç evreleri ikişer saatlik dilimler ile birlikte sapma gösterir. Bu nedenle iki saat belirsizlik söz konusu olabilir. Örneğin gece 12 de mi yoksa 1 de mi doğduğunuz çok önemli değildir. İki saatlik sapmanın içinde yer alır. Ancak gece 12 de mi yoksa sabaha karşı 4’ te mi doğduğunuz burada önemli olan konular içerisinde yer alır. Bu bilinmez ise yükselen burç yanlış hesaplanır. Bu nedenle doğum saatine önem verilir.

Doğum Saatimi Bilmiyorum, Yükselen Burcumu Nasıl Hesaplarım?

  • Yükselen burcunu hesaplamak için doğum tarihine gerek var ise burada dikkat edilmesi gereken belirli maddeler var demektir. Özellikle dikkat edilmesi gereken birtakım işlemler söz konusudur.
  • Bir astrolog ne kadar uzman ise size bu konuda profesyonel bir yardımda bulunabilir.
  • 12 adet burç vardır. Karakter analizi ve doğum haritası çıkararak sizin yükselen burcunuz saat belirsizliği içinde olarak da bulunur. Ancak bu uzman astrologlar eşliğinde olur.
  • Bazen hayatınızda var olan dönüm noktaları tespit edilir. Hayatınızda sizin için önemli olan olayların tarih ve saatleri sorulur. Bu gibi unsurlardan yola çıkılarak yükselen burcu analizi de yapılır.

Yükselen Burç Hesaplanmasında Neden Doğum Yerine Önem Verilir?

Doğum saati kadar doğum yerine bakıldığında bu durum da önemlidir. Çünkü kişinin doğduğu yerde var olan o zaman dilimi içinde ayın doğuşu ve batışı konumlandırılarak işlem yapılır. Her coğrafi konumda ay farklı açılardan doğar ve batar. Bu nedenle gerçek bir tespit için doğum saati, doğum tarihi kadar aslında kişinin doğmuş olduğu ülke ya da yer de önem teşkil etmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu