Güzellik

Uzun Yüz Şekline Sahip Kadınlara Yakışacak Saç Modelleri

Uzun Yüz Şekline Sahip Kadınlara Yakışacak Saç Modelleri nelerdir? Uzun bir yüze sahip olmak büyük bir ayrıcalıktır. Sizler de uzun yüzlü kadınlara hangi saç modeli yakışır öğrenmek istiyorsanız makalemizi okumalısınız.

Uzun Yüz Şekline Sahip Kadınlara Yakışacak Saç Modelleri nelerdir? sorusu uzun bir yüz şekline sahip kadınların cevabını oldukça merak ettiği bir sorudur. Kadınların yüz tiplerine göre saç modeli seçmeleri önemlidir. Her zaman özenilen bir yüz tipi olan uzun yüz tipi için farklı saç modelleri mevcuttur. Peki, uzun yüzlü kadınlara hangi saç modeli yakışır? Öncelikle yüz tipinizi nasıl göstermek istediğinize karar vererek buna göre bir model seçmelisiniz.

Uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri, oldukça çeşitlidir. Uzun yüz şekline sahip kadınlar diğer yüz tiplerine sahip olan kadınlara oranla çok daha şanslıdır. Bunun sebebi ise birçok saç şeklinin yüzlerine yakışabilmesidir.

Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Sizler de uzun bir yüze sahipseniz ve size yakışacak saç modelleri arayışındaysanız uzun yüzler için saç modelleri hazırladık.

1)Bob Kesim

Uzun yüzlü kadınlar için ideal bir saç şeklidir. Omuzlarınızda kalan bu saç kesimi ile yüzünüzü daha yuvarlak gösterebilirsiniz. Buna ek olarak eğer geniş bir alına sahipseniz bu modeli kahkül ile kullanmak modern bir görünüm kazandıracaktır.

2)Uzun Saç

Eğer uzun saç kullanmayı seviyorsanız uzun yüzlüler için vazgeçilmez bir modeldir. Yüz tipinizi ortaya çıkartan bu model ile daha da uzun gözükebilirsiniz.

3) Dalgalı Saç

Dalgalı saç modelinin yakışması için uzun veya kısa saçlı olmanız fark etmez. Eğer uzun bir yüz tipine sahipseniz bu model size oldukça yakışacaktır.

4) Küt Kesim

Küt saç kesiminin herkese çok yakıştığını söyleyebiliriz. Fakat uzun yüzlülerin küt kesimi tercih etmesi daha doğru bir karardır. Bu model boynunuzu daha da uzun gösterecek ve bu size hoş bir hava katacaktır. Bu modeli kahküllü veya dalgalı şekilde kullanabilirsiniz.

5) Belirgin Katlı Saçlar

Eğer uzun yüzlü iseniz hayatınızın kesinlikle bir döneminde kullanmanız gereken bir saç modelidir. Yuvarlak katlı saç kesimleri uzun yüzlüler için saç modelleri arasında yerini almaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu