Sağlık

sivilcelere çözümle

Bu yazımızda arada bir çıkan veya biri söndükten sonra yeniden başka bir bölgede beliren sivilcelerle başı dertte olanlara bazı bitkisel yağları önererek, kullanımları konusunda uyarılarda bulunacağız.
Sivilcelere neden olan bakterilere karşı savaşan bergamot yağını, badem yağı ile karıştırarak, gül ağacını da yine sivilcelere karşı kullanılan bitkisel bir yağ ile seyreltip kullanabilirsiniz.

 

sivilceler

Seyreltme konusunun dikkatinizi çektiğini farkettiğimiz için, başta söylediğimiz uyarılardan birisi olan bu konuyu ele almak istiyoruz.
Sivilcelere çözümler olarak kullanılacak bitkisel yağların doğrudan kullanılması cilde zarar verebileceğinden önerilmemektedir.
Hele ki cildiniz oldukça kuru veya hassas ise bitkisel yağları sivilceler için kullanmadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekmektedir.
Bu yağlar cilde uygulanırken mutlaka bir bez parçası veya pamuktan yardım alınmalıdır.

sivilceler

Seyreltilmeden, doğrudan, yani tek başına sivilceler için kullanılacak bir bitkisel yağ arayışında olanlara cevap olarak jojoba yağını önerebiliriz.
Bu yağların ortak amacı olan sivilceleri ciltten tamamen uzaklaştırmak ve izlerini yok etmek olduğunun altını çizerek, olumsuz bir etki görmeniz halinde hemen doktorunuza başvurmanızı rica etmekteyiz.
Çünkü kişiden kişiye değişen alerji faktörünün kullanan arasında görülmemesi, sizde de yaşanmayacağı anlamına gelmemelidir.
Herhangi bir kızarıklık veya kaşıntılı durumlarda hemen kullanımı keserek uzman bir hekimden yardım talep etmenizde büyük fayda vardır.
Aynı risk sivilceler için kullanılan diğer maskelerdeki asit içeren malzemeler için de geçerlidir.
Sivilceleri iyileştirmek için hangi yöntemi denerseniz deneyin, öncelikle mutlaka cildinizin bir bölümünde alerji kontrolü yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu