Yaşam

Safranbolu Eylül’de Bir Başka Güzel!

Safranbolu

Eylül’de Batı Karadeniz gezisine katılmak isterseniz ilk durağınız mutlaka Safranbolu olsun.
Karabük il sınırları içerisinde yer almakta olup, turizmin en duyulduk merkezlerinden birisi olan Safranbolu’yu mutlaka duymuşsunuzdur.
Tarihte adından oldukça söz ettiren Safranbolu evlerini görmeden buradan ayrılmayı elbette düşünemezsiniz. Ayrıca merkezinde yer alan Yemeniciler Çarşısı ve Bakırcılar Çarşısı da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.
Eğer Safranbolu’ya şöyle bir kuş bakışı bakmak isterseniz o halde Hıdırlık ismi verilen ve eşsiz bir manzarayı ayaklarınızın altına seren tepeye çıkabilirsiniz.

Safranbolu tarihini mi merak ediyorsunuz?
O halde size tavsiyemiz Safranbolu Kent Tarih Müzesi’ni gezmenizdir. Safranbolu’nun geçmişindeki tüm araç ve gereçleri burada bulabilirsiniz.

Safranbolu

Safranbolu’nun saklı güzelliklerini keşif yürüyüşlerine ne dersiniz?
Yörük Köyü adının verildiği ve Safranbolu’nun adeta yöresel taş mimarisinin sergilendiği bu mekanı keşfetmek için yürüyüşler yapabilirsiniz.
Köy hayatının en güzel sergilendiği yerlerden birisi olan bu alan, size kendinizi iyi hissettirecek.

Safranbolu

Yorulmuşsanız bir kahve molası verelim mi? Nerede mi?
Nerede mi? Tabii ki, Cinci Han ve Hamamı olarak bilinen ve oldukça eski bir tarihe sahip olan, içinde kafelerin ve restoranların bulunduğu ünlü bir yapıda.

Safranbolu

Safranbolu’nun doğa severlere muhteşem bir sürprizi olmaz mı?
Safranbolu’ya kadar gelip de doğa gezisine çıkmamak olmaz. Kendinizi tam bir doğa sever olarak tanımlıyorsanız ve yolunuz bir şekilde Safranbolu’ya düşmüşse Tokatlı Kanyonu’na kesinlikle gelin.

Son olarak Batı Karadeniz Turu için Safranbolu dışına çıktığınız da karşılaşacağınız doğa harikası yerlerden söz edelim. Bartın, Amasra ve Devrek bunlardan yalnızca birkaçıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu